Prejsť na obsah

V Žiline pribudne vyše sto nových bytov

Unsplash

Pri projekte ide o prestavbu administratívnej budovy na rezidenčnú.

ŽILINA 26. januára (SITA) – V Žiline pribudnú desiatky nových bytov a apartmánov. Mali by tak pomôcť utíšiť dopyt po bývaní v krajskom meste.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Na 15 miliónov eur odhadla developerská spoločnosť Reinoo náklady kompletnej rekonštrukcie administratívnej budovy Vural na Ulici Alexandra Rudnaya v Žiline. Podľa riaditeľa spoločnosti Milana Dubca vznikne v rámci projektu nadštandardného rezidenčného bývania 107 bytov a 14 apartmánov.

Ako ďalej doplnil, pri rekonštrukcii zostane zachovaný iba skeletový systém existujúcej administratívnej budovy. „Rekonštrukcia objektu oživí a skultivuje lokalitu, ktorá má veľký potenciál. Zámerom projektu je vytvoriť exkluzívny rezidenčný komplex situovaný v strede Žiliny. Samozrejmosťou bude vybudovanie vegetačnej strechy na parkovacích domoch a časti strechy polyfunkčného objektu," poznamenal Dubec.

Firma nadobudla nehnuteľnosť na konci roku 2021 so zámerom kompletnej prestavby na byty. Súčasťou projektu bude aj vybudovanie 201 nových parkovacích miest v zapustenom parkovacom objekte. Celková plocha pozemku je približne 6 500 metrov štvorcových.

💡
Prestavbou administratívnej budovy Vural v Žiline vznikne 107 bytov a 14 apartmánov.

Komentáre

Najnovšie