Prejsť na obsah

Už vo štvrtok si môžete pozrieť, aké inovácie a startupy nám vznikajú na Slovensku

Univerzitný technologický inkubátor STU – InQb organizuje v spolupráci s partnermi výstavu technických inovácií a technológií TECH INNO DAY 2015, ktorej cieľom je predstaviť súčasné inovácie startupov a študentských tímov v rôznych technických oblastiach a tiež poskytnúť im možnosť získať partnerov a investorov. Podujatie sa bude konať už tento štvrtok 26.3.2015 v priestoroch FIIT STU v Mlynskej doline na Ilkovičovej 2 pod záštitou rektora STU – prof. Ing. Roberta Redhammera, PhD.

Po úvodnom otvorení podujatia sa počas krátkych prezentácií predstavia jednotlivé vystavujúce tímy študentov a startupov. Nasledovať budú success stories úspešných spoločností ANASOFT a ESET. V závere podujatia bude tombola a priestor na networking. Nepochybne bude zaujímavé sledovať, aké inovácie a startupy nám na Slovensku vznikajú, porozprávať sa s nimi, nadviazať prípadnú spoluprácu alebo pozrieť si v praxi to, čo jednotlivé tímy robia.

tid 2015

Účasť na evente je zdarma a zaregistrovať sa môžete priamo TU. Viac informácií nájdete aj na stránke podujatia http://www.inqb.sk/podujatia/tech-inno-day/ alebo na FB stránke eventu https://www.facebook.com/events/1617313541834363/. Nižšie vám prinášame zoznam študentských tímov a startupov, ktoré budete môcť už vo štvrtok na TECH INNO DAY 2015 stretnúť.

Študenti:

1. Breakpoint – Navigácia v budove pomocou bluetooth beaconov – pre každého, kto sa ponáhľa a nechce tráviť čas blúdením. (team02-14.ucebne.fiit.stuba.sk/)
2. Eye blink – Eye blink je komplexná starostlivosť o zdravie očí pri práci s počítačom, využívanie webkamery a meranie frekvencie žmurkania používateľa, podľa ktorej je možné rozoznať zdravie očí.
3. FAST Design Team – dizajn na mieru v spolupráci s konštruktérmi produktov (medzi jeden z navrhnutých dizajnov patrí vzhľad vozidla Futuristic Prototype pre FME Racing Team).
4. FME Racing Team – vozidlo „Futuristic Prototype“ šetriace životné prostredie prostredníctvom nízkej spotreby paliva – spotrebuje 1 l benzínu na 400 km. (www.fmeracingteam.eu/sk)
5. Gappers – Aplikácia umožňujúca rozšírené monitorovanie, poskytujúca odchytávanie a zobrazovanie chýb spôsobených nasadenou klientskou aplikáciou, automaticky upozorní na spôsobené chyby a možnosť definovania vlastných udalostí. (team10-14.ucebne.fiit.stuba.sk/)
6. Sitting Hamsters – Real-time aplikácia na monitorovanie správneho držania tela pri práci na počítači (www.spinehero.com)
7. STUBA Green Team – pretekársky automobil typu formula s elektrickým pohonom. (www.sgteam.eu)
8. ÚEF SkyBean Team – variometer – indikátor vertikálnej rýchlosti pre pilotov bezmotorového lietania (www.skybean.eu)
9. ÚRK FEI STU – mobilná robotika nasaditeľná do každej oblasti života – priemysel, zdravotníctvo, domácnosť, rôzne oblasti hospodárstva. (www.urk.fei.stuba.sk)

Startupy:

1. e-Sense Slovakia s.r.o. – technológie, ktoré zbavia svet skládok, odkrývanie potenciálu nových foriem mobility po zemi, vode i vo vzduchu, mechatronické a výrobné systémy a zariadenia, hľadanie nových spôsobov zušľachťovania a spracovania materiálov (www.e-sense.sk)
2. GeoModel Solar s.r.o. – systém SOLARGIS (solargis.info), ktorý počíta a poskytuje údaje o slnečnom žiarení, meteorologické údaje a geografické údaje pre solárnu energetiku po celom svete. Nad SolarGIS databázou fungujú softvérové riešenia prostredníctvom online služieb ako aj formou konzultačných správ. (geomodelsolar.eu)
3. Innovatrics, s.r.o. – softvér pre biometrické projekty, predovšetkým týkajúce sa rozpoznávania odtlačkov prstov a tváre. (www.innovatrics.com)
4. InWheels – kolieska na skateboard s integrovaným elektrickým pohonom.
5. ISA, s.r.o. – riadiaca jednotka pre plne automatizovaný bazén s veľkou pridanou hodnotou pre majiteľa. (www.isacontrol.com)
6. mSolutions s.r.o. – aplikácia Rewardy určená pre malé podniky (kaviarne, reštaurácie, kaderníctva, servisy a pod.) – ide o lojalitný systém zbierania pečiatok za návštevy alebo nákupy so získaním odmeny pre zákazníkov; aplikácia Mobilný čašník slúži na objednávanie si jedál a nápojov v reštauráciách a baroch bez čakania na čašníka (www.msolutions.sk)
7. POP palivo s.r.o. – výroba bionafty – ekologické spracovanie odpadu. (www.poppalivo.sk)
8. Speekle, s.r.o. – Špeciálne hry riešiace problém nízkej motivácie detí v predškolskom veku precvičovať logopedické cvičenia. (www.speekle.sk)

tech inno day 2015

Komentáre

Najnovšie