Prejsť na obsah

Slovenský startup CulCharge dosiahol svoj cieľ na Indiegogo za jediný deň!

CulCharge je startup, ktorý na Slovensku už nejaký ten čas poznáme. Okrem Slovenska sa však nabíjací USB káblik na kľúče dostal aj do mnohých ďalších krajín sveta. Je to určite aj vďaka ich kampani na crowdfundingovom portáli Indiegogo v roku 2013, cez ktorú si tento šikovný a v tom čase aj unikátny káblik predobjednalo viac ako 3000 ľudí zo 71 krajín sveta a počas 40 dňovej kampane sa tak slovenskému startupu podarilo vyzbierať viac ako 94 000 dolárov . O úspechu tohto nápadu, za ktorým stoja zakladatelia Jozef Žemla a Viktor Reviliak, svedčí aj následné kopírovanie tohto nápadu mnohými ďalšími výrobcami. Viac o ich prvej kampani ste sa mohli dočítať pred necelým rokom aj na Startupers.sk.

culcharge

Včera však CulCharge odštartoval opäť na portáli Indiegogo svoju ďalšiu kampaň, tento krát už na zariadenie, ktoré dokáže samo dobíjať telefón. Okrem toho funguje aj ako kábel na dobíjanie alebo dátový kábel na prenos dát. Pomenovanie kábel je v tomto prípade diskutabilné, pretože na novom CulCharge nie sú žiadne ohybné súčiastky. Celkovo tak máte k dispozícií až 3 funkcie. Nový CulCharge je najmenším svojho druhu. Veľkosť batérie je 1000 mAh, čo postačuje na jedno nabitie telefónu. Najlepšie je, že zariadenie môžete mať pripojené aj keď telefonujete a pracujete so smartfónom a je dostupné ako pre Android, tak aj pre iOS smartfóny.

CulCharge funkcie

CulChargu sa však podaril husársky kúsok, keď svoj cieľ 60 000 dolárov dokázali naplniť už za jeden deň kampane. Momentálne majú vyzbieraných už viac ako 65 000 dolárov, na ktorých sa podieľalo doposiaľ okolo 400 ľudí. Dokonca kampane pritom ostáva ešte 44 dní a preto by svoj predchádzajúci výsledok 94 000 dolárov mali CulCharge už čoskoro prekonať. Predobjednať si ho môžete aj vy avšak už len v balíku, kde dostanete jedno zariadenie na iOS a jedno zariadenie na Android za 49 dolárov + poštovné. Objednávky jednotlivých zariadení samostatne už naplnili svoje kapacity. Celosvetové dodanie je naplánované na december 2015. CulCharge držíme palce a o tom ako ich kampaň dopadla vás určite budeme informovať! :)

Culcharge selfie

Komentáre

Najnovšie