Prejsť na obsah

Česi prinášajú bezpečnostný systém 21. storočia pre domácnosti s názvom Angee

Mať doma alebo v kancelárii bezpečnostný systém, ktorý neustále aktualizuje informácie o tom, čo sa deje v jeho okolí a ešte vám posiela aj fotky a videá stálo v minulosti bežne tisícky eur. Avšak to, že nevlastníte bohatú zbierku obrazov z obdobia renesancie neznamená, že si vy a váš majetok nezaslúžite adekvátnu ochranu. Presne preto prichádza český projekt Angee, inovatívny bezpečnostný systém do každej domácnosti.

Angee je prvý autonómny systém domáceho zabezpečenia na svete. A latku dvíha poriadne vysoko! Tento bezpečnostný systém sa s vami rozpráva, pozná váš hlas, sleduje pohyb, viete ho ovládať na diaľku, robiť cez neho fotky, videá aj živé prenosy, zistiť, či sú vaše deti doma, akú mate doma vlhkosť a teplotu, je plne mobilný a čo je najlepšie, prispôsobuje sa vášmu dennému programu.

Na jeho používanie stačí mať v smartfóne stiahnutú aplikáciu, dostupnú pre iOS aj Android. Tú je potrebné jednoducho spárovať s konzolou a bezpečnostnými senzormi, ktoré môžete rozmiestniť pri vchodoch do miestností alebo na miesta, ktoré potrebujete mať v absolútnom bezpečí. Zapnutie a vypnutie prístroja je plne automatizované prostredníctvom dvojstupňovej autorizácie cez smartfón a hlasovú analýzu.

angee

Angee je ako Veľký brat – vidí úplne všetkých a všetko! Valec s kamerou je schopný otáčať sa akýmkoľvek smerom, okolo celej svojej osi. Kamera je navyše vybavená infračervenými diódami, takže o vašu bezpečnosť je postarané aj v noci. Motorčeky konzoly sú tiché, takže ak by sa k vám pozval nezavolaný hosť, kamera ho bude nenápadne snímať. Tento inteligentný bezpečnostný systém je schopný rozpoznávať členov domácnosti a ich zvyky prostredníctvom hlasovej identifikácie alebo vďaka technológií Bluetooth na ich smartfónoch. Vďaka tomu je schopný detekovať podozrivú aktivitu, napríklad pohyby alebo hlasy cudzích ľudí.

ang

„Vytvorili sme spoľahlivý a jednoduchý bezpečnostný systém, ktorý svojimi funkciami prevyšuje iné systémy v podobnej cenovej relácií.  Angee sa prispôsobuje konkrétnemu prostrediu a osobným požiadavkám. Myslím, že sme spravili dôležitý krok dopredu, k spájaniu ľudí so svojimi domovami novým, zmysluplným spôsobom,“ povedal pre Digital Trends Tomáš Turek, CEO a spoluzakladateľ projektu (na fotke s Angee v ruke). Ako Angee funguje v praxi si môžete pozrieť aj vo videu nižšie.

Angee je výrobkom českej spoločnosti Day One. Po obrovskom úspechu na crowdfundingovom portáli Kickstarter, kde vyzbierali viac ako pol milióna dolárov, skúša bezpečnostný systém svoje šťastie aj  na druhom svetovom crowdfundingovom portálu Indiegogo, kde získal do dnešného vyše 540 000 dolárov. Tým už viac ako zdvojnásobili svoj pôvodný cieľ získať 250 000 dolárov. Ak sa poponáhľate, tento skvelý bezpečnostný systém môže byť váš už od 312 dolárov, plus dodanie. V bežnom predaji by mal následne stáť 429 dolárov. Po prípadnej objednávke sa ho však dočkáte až v októbri 2016, takže je to aj dobrý tip na vianoce, ale až tie budúcoročné :)

Komentáre

Najnovšie