Prejsť na obsah

Slovenský startup Benjamin Button práve odštartoval kampaň na Kickstarteri!

Kickstarter a Indiegogo patria medzi najobľúbenejšie crowdfundingové portály na svete. Práve na prvom menovanom dnes spustil 40 dňovú kampaň slovenský startup Benjamin Button.

Tento známy slovenský startup si môžete pamätať ešte z finále Startup Awards 2015. Jeho foundermi sú Dominik Orfánus, Miška Lipková a Andrej Špánik. Celkovo na startupe pracuje momentálne 9 ľudí. Na nápade inteligentnej kamery v tvare gombíka, ktorá dokáže automaticky zachytávať a vytvoriť množstvo krátkych videí pracujú od roku 2014. Výber videí funguje na základe softvéru rozoznávajúceho aktivitu, tváre a zvuky. Jednotlivé videá bude možné pozerať a vyberať aj priamo v aplikácii v smartfóne a videá bude taktiež možné exportovať na cloudové služby.

Kamera Benjamin Button bude na začiatku dostupná v troch farbách. Neskôr by mali pribudnúť aj ďalšie. Životnosť batérie bude 3 hodiny natáčania a to vo formáte Full HD videa. Samozrejmosťou je automatická stabilizácia videa a zaujímavosťou je, že na samotnej kamere sa nenachádzajú žiadne tlačidlá. Vypnutie a zapnutie prebieha automaticky vďaka vstavanému senzoru. Pri všetkých videách si bude možné pozrieť aj lokalitu, kde bolo video zhotovené. Automatické spracovanie videí z celého dňa trvá 5 minút. Zariadenie je taktiež odolné voči vode a pádom.

Benjamin Button rodina

Pomôcť k dosiahnutiu méty 25 000 dolárov môžete týmto šikovným ľuďom so skvelým nápadom aj vy priamo TU. Prvou možnosťou je prispieť 5 dolárov, za ktoré dostanete e-book Little Big Teacher na tému, ako deti dokážu vychovávať rodičov. Svoj Benjamin Button môžete mať už za 179 dolárov. V cene je už aj mobilná aplikácia. Bežná komerčná cena bude neskôr 249 dolárov. K dispozícií na Kickstarteri je aj dvojbalenie za 349 dolárov, štvorbalenie za 680 dolárov, Business pack s 25 kusmi za 3475 dolárov, Distributor pack za 9675 dolárov alebo unikátny úplne prvý Benjamin Button pre zberateľov za 5000 dolárov.

Nie je bežným javom, že slovenské startupy sa púšťajú do crowdfundingových kampaní a ešte je to o to zriedkavejšie, že sa púšťajú do kampane na Kickastarter. Posledným slovenským projektom, ktorý uspel na Kickstarteri boli čiapky Shield, ktoré vyzbierali takmer 14 000 libier. Tie by však najnovšia slovenská kampaň mala bezpochyby prekonať, keďže už hodinu po začiatku kampane majú viac ako 6000 dolárov od 14 prispievateľov. Benjaminovi Buttonovi preto ešte o to viac držíme palce na ich 40 dňovej crowdfundingovej misii a o jej výsledku vás určite budeme začiatkom júla informovať! :)

Komentáre

Najnovšie