Prejsť na obsah

Slovenský startup BatSuite zjednoduší život slepým ľuďom po celom svete

Je to len niekoľko mesiacov čo vznikol, ale už teraz sa prejavuje jeho skutočne veľký globálny potenciál. Reč je o slovenskom startupe BatSuite, ktorého cieľom je zjednodušenie bežného života slepým ľuďom po celom svete. Dá sa povedať, že slepí dostanú namiesto zraku ďalší zmysel, ktorý im pomôže pri dennodenných činnostiach. Začiatok BatSuite sa datuje na január 2015, kedy sa partia Slovákov vybrala na viedenský Startup Weekend.

batsuite prototyp

Tam sa tím v zložení Michal Maxián, Pavol Bujna, Peter Zildner, Matej Králik a Keith z Hong Kongu pustil do práce na svojom novom projekte s globálnym potenciálom. Po 52 hodinách práce nakoniec vyhrali tretie miesto. BatSuite zaujal aj kvôli tomu, že funguje na princípe podobnom vlastnostiam netopiera, ktorého má aj v názve.

BatSuite princip

Signál, ktorý tento prístroj vydáva sa od predmetov, ktoré sú vo vzdialenosti 0,1 až 2 metre odráža späť do prístroja a následne dokáže človek podľa intenzity vydávaných vibrácií a zvukov určiť,v akej vzdialenosti sú od neho dané predmety, na ktoré s BatSuite mieri, čo môžete vidieť aj vo videu nižšie, ktoré BatSuite zverejnilo na svojej FB page. Ako nám Michal Maxián prezradil, pracuje sa aj na ďalších pokročilejších funkcionalitách tohto šikovného malého zariadenia, ktoré sa dá nabíjať aj indukčne a na jedno nabitie vydrží fungovať zhruba týždeň.

S týmto zariadením sa BatSuite dostali aj do berlínskeho hardvérového akcelerátora Hardware.co, kde absolvovali dvojtýždňový pobyt, ktorý zakončil Demo day minulý štvrtok. Tam BatSuite vzbudil značnú pozornosť a zožal úspech, taktiež sa im podarilo predať prvý prototyp a dostali objednávky na prvé zariadenia.

BatSuite Michal Maxian Hardware.co

Tento slovenský startup to myslí s globálnou expanziou vážne, o čom svedčia aj prihlášky do svetových akcelerátorov Bolt a Techstars, ale aj do Y Combinator, čo je najlepší startupový akcelerátor na svete, do ktorého keď sa startup dostane, má najlepšie predpoklady na výhru. Zdá sa tak, že nám na Slovensku rastie ďalší potenciálny projekt, ktorý by nás mohol reprezentovať po celom svete, k čomu im samozrejme držíme palce! :)

BatSuite photo

Komentáre

Najnovšie