Prejsť na obsah
A je tu hneď ďalšia skvelá správa z Českej republiky. Včera sme vás informovali o tom, že sa do ČR chystá CyberGym, svetový líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti, a hneď tu máme ďalšiu novinku.
Väčšinu startupistov v Česko-Slovensku určite prekvapil nečakaný koniec pražského akcelerátora Wayra CEE na začiatku tohto roka. WayraCEE pomohla úspešne nakopnúť aj viaceré slovenské projekty. Medzi iným Datamolino, OrderLord alebo Staffino, ktoré patria medzi naše najväčšie startupové nádeje súčastnosti.
No ako jeden akcelerátor z pražského centra odišiel, tak sa do neho práve ďalší chystá! V pražskom rondokubistickom paláci Adria vzdnikne v spolupráci Magistrátu hlavného mesta Prahy, Czech ICT Alliance a za podpory agentúry CzechInvest nové centrum pre rozvoj podnikania, Prague Startup Center.
Palac Adria

Palac Adria

Vznik Prague Startup Center je zajímavým tiež preto, lebo je pripravovaný okrem iného i ako priestor pre inkubáciu startupov zaoberajúcich sa kozmickou technológiou v projekte podnikateľského inkubátora Európskej vesmírnej agentúry (ESA BIC Prague), ktorý Hl. m. Praha pripravuje v spolupráci s agentúrou CzechInvest. Hl. m. Praha v spolupráci s Európskou vesmírnou agentúrou chce podporiť rozvoj inovatívnych firiem, a obe strany prispejú rovnakou čiastkou vo výške cca 25 mil. Kč.
Týmto krokom sa prestížne aktivity Európskej vesmírnej agentúry prvý krát rozšíria do strednej Európy.
ESA

ESA

Ako mi povedal Michal Zálešák, výkonný riaditeľ Czech ICT Allianceinkubátor ESA BIC Prague bude otvorený i projektom zo zahraničia, takže je to šanca aj pre slovenské projekty v oblasti vesmírnych technológii, ale i letectva a dronov!
 
Prague Startup Center je podnikatelský inkubátor / akcelerátor pro rozvoj startupov nie len v rámci Prahy a ČR, ale jednou z hlavných snáh bude i vývoz kvalitných projektov do zahraničia (prevažne do Silicon Valley / USA, Izraela a Číny). Začínajúce firmy budú mať v paláci Adria k dispozícii technickú, administratívnu i obchodnú pomoc pre svoj rozvoj.
Takže určite sa máme na čo tešiť, a o pokračovaní oboch projektov vás budem(e) ešte určite informovať.
Zdroj: Praha.eu, Michal Zálešák (Czech ICT Alliance)

Komentáre

Najnovšie