Prejsť na obsah

Slávny Y Combinator ponúka 12 000 dolárov startupom v úplných začiatkoch

Jeden z najprestížnejších svetových startup akcelerátorov Y Combinator tento týždeň ohlásil ich nový “experiment” s názvom YC Fellowship. Ide o 8-týždňový program bežiaci od polovice septembra do polovice novembra, ktorým chce Y Combinator podporiť ešte viac startupov. A v čom je YC Fellowship iný od ich štandardného programu?

  1. Remote tímy – poprvýkrát v histórii akcelerátora sa rozhodli vyskúšať prácu s tímami mimo USA. Možnosť pracovať s nimi v San Franciscu je stále preferovaná, ale takto dali šancu aj ľuďom, ktorí odcestovať nemôžu. Jedinou podmienkou je rýchle pripojenie k internetu, aby si mohli pohodlne volať cez skype :) Všetkým postupujúcim účastníkom programu YC preplatí letenky na úvodné a záverečné podujatie, kde si okrem iného budú môcť potriasť rukou aj so šéfom YC Paulom Grahamom.
  2. Idea stage alebo prototyp –  ďalšou novinkou je silné zameranie na nápady v takzvanom “idea stage”. Je veľmi pravdepodobné, že pôvodný nápad sa počas exekúcie zmení. Vo vyjadrení YC spomína, že pre nich je najdôležitejší tím. Nápad, pre ktorí sa tím rozhodne je ukážkou toho, o čom a ako jeho členovia rozmýšľajú a aké majú skúsenosti. Ak na svojom nápade už nejaký čas pracujete, stále máte šancu sa zapojiť. Podmienkou je nemať žiadne predošlé investície ani účasť v inom akcelerátore.
  3. Grant v hodnote $12,000 – v klasických YC programoch startupy získavajú $120,000 výmenou za 7% spoločnosti. V prípade YC Fellowship ide o grant $12,000 bez nároku na podiel v spoločnosti. Táto čiastka by mala vystačiť aspoň na 8 týždňov trvania programu a umožňuje tímom venovať sa svojmu startupu na plný úväzok.
YC Fellowship intro

Ďalšie doplňujúce informácie poskytuje F.A.Q. stránka programu. Tam sa napríklad dozviete aj to, aké tímy a nápady YC preferuje, ako čo najlepšie zvládnuť prihlášku a v tom lepšom prípade ako sa pripraviť na interview.
Dúfame, že aj slovenské startupy sa chytia tejto jedinečnej šance. Pozor!! Prihlášky sa uzatvárajú 28. júla o 5:00 ráno. Zostávajú už len 4 dni. Go for it.

Komentáre

Najnovšie