Prejsť na obsah

Už aj na Slovensku máme svoj Kickstarter. Jeho názov je Ideasstarter.com a vznikol pred dvoma týždňami, presnejšie v magický dátum 11.12.2013. Aktuálne na jeho stránkach nájdete päť projektov, z ktorých dva už zaujali zopár ľudí, ktorí im prispeli. Doba trvania kampane na Ideasstarter.com je 1, 2 alebo 3 mesiace a ak projekt nestihne za tento čas splniť svoj cieľ, peniaze sa vrátia podporovateľom. Ak svoj cieľ splní, môže začať ďalej pracovať na svojom projekte s novými prostriedkami. Ideasstarter.com si v prípade úspešného absolvovania kampane účtuje 8% z vyzbieraných peňazí.

ideasstarter

Ak by sa stalo, že niekto z vás ešte nepočul o crowdfundingu, tu je jeho bližšia definícia. Ide o financovanie projektov ľuďmi, ktorým sa tieto projekty páčia. Celé sa to deje na crowdfunfingových portáloch, kde sa projekty prezentujú. Výhodou je, že nemusíte dávať podiely v spoločnosti investorom a že ide aj o reklamu vášho projektu, ktorá vie veľmi dopomôcť k jeho úspechu. Najznámejšie svetové crowdfundingové portály sú Kickstarter a Indiegogo.

Ideasstarter.com držíme palce a veríme, že priblížia Slovákom pojem crowdfunding do tej miery, aby sa naučili prispievať slovenským nádejným projektom.

Komentáre

Najnovšie