Prejsť na obsah

Sci-fi budúcnosť je tu, lietajúci skateboard je realitou!

O mesiac to bude presne 25 rokov, kedy ste mohli poprvýkrát vidieť lietajúci skateboard. Bolo to v druhom pokračovaní vynikajúcej sci-fi komédie Roberta Zemeckisa Návrat do budúcnosti. Vtedy to však bol len filmársky trik a v realite by ste také niečo samozrejme nemali možnosť vidieť. Teraz po 25 rokoch od prvého vzhliadnutia takzvaného hoverboardu, ako sa lietajúci skateboard nazýva, sa na Kickstarteri objavila kampaň, ktorá má za cieľ túto ešte nedávno reálne nepredstaviteľnú technológiu priniesť do bežného života.

Hendo Hoverboard vyrobila dvojica Jill a Greg Hendersonovci z Kalifornie, ktorí dúfajú, že sa do júla 2015 ich Hover technológia dostane k čo najviac vývojárom, ktorým sa ich technológiu podarí využiť takými spôsobmi, na ktoré ich vynálezcovia ani len nepomysleli. Hover technológia sa bude dodávať v bielych Hendo boxoch, ktoré je možné si na Kickstarteri taktiež objednať. Hendo Hoverboardy by sa mali začať dodávať prvým záujemcom niekoľko mesiacov po Hendo whiteboxoch, konkrétne koncom októbra 2015. O tom, že vznášajúca technológia ľudí zaujíma svedčí aj to, že po týždni vyzbieral projekt na Kickstarteri už 375 tisíc dolárov a to mali do konca kampane v polovici decembra v pláne dosiahnuť úroveň 250 tisíc dolárov.

hendo whitebox

Celá Hendo technológia funguje na magnetoch, ktoré vzájomným odporom vytvárajú silu potrebnú na vznášanie. Hendo Hovareboard je aktuálne v predprodukčnej fáze, kedy sa doťahuje a vylepšuje množstvo vecí, napríklad aj jeho ovládateľnosť . Ako uviedol portál Mashable, najväčšou nevýhodou Hendo Hoverboardu je, že sa dá používať zatiaľ len na kovovom povrchu, preto sú naplánované skateparky, kde bude možné Hedno Hoverboard využívať, kým sa nebude dať používať na všetkých povrchoch vrátane vody, čo je už vraj vďaka pokrokovej technológií len otázkou času. Uvidíme, kde všade uvidíme vďaka vývojárom Hendo vznášaciu magnetickú technológiu zabudovanú možno už budúci rok. Na záver ešte nesmieme zabudnúť na cenu Hendo Hoverboardu, ktorá je na úrovni malého auta, rovných 10 000 dolárov. Nuž, pokrok a nadčasovosť nie sú lacné :)

Komentáre

Najnovšie