Prejsť na obsah

Prečo zostávajú slovenské startupy doma alebo víťazi programu WARP#2

Predminulý týždeň v krakovskom inkubátore hub:raum, v ktorom sedia mimochodom aj známe slovenské startupy Excalibur a Thapir, patril osemdňovému akceleračnému programu pre technologické startupy z oblasti strednej a východnej Európy s názvom WARP#2. V sobotu 14.6. sa uskutočnil Demo day, kde mal každý z desiatky zúčastnených startupov (celkovo sa ich prihlásilo viac ako 250) možnosť predviesť sa v 5 minútovom pitchi a ukázať tak všetkým, čo v nich je a čo im WARP dal a my sme ako jediní zo Slovenska pri tom nemohli chýbať.

KHAL@WARP#2

KHAL@WARP#2

Pre víťaza boli pripravené odmeny ako financovanie až do výšky 80 000 €, coworkingové priestory v krakovskom hub:raume zdarma, mentori, ale to najzaujímavejšie bola možnosť získať prístup k 180 miliónom zákazníkov Deutsche Telekom v 12 európskych krajinách, keďže tento mobilný operátor je majiteľom hub:raumu, ako jeho základne v Berlíne, tak aj pobočiek v Krakove a Tel Avive.

Appscend@WARP#2

Appscend@WARP#2

Víťaza vybrali okrem mentorov aj novinári, takže malou troškou sme k výberu dopomohli aj my. Nakoniec sa z výhry tešili až dva tímy, Appscend z Rumunska a KHAL z Macedónska. V hub:raume sa však okrem týchto dvoch tímov možno udomácnia aj startupy VORM lab clime z Poľska a Thiefscry z Chorvátska, ktorí sa vedeniu hub:raumu tak zapáčili, že už prebiehajú rokovania o ich možnom zotrvaní v Krakove.

VORM lab clime@WARP#2

VORM lab clime@WARP#2

Povedzme si v skratke niečo viac o víťazoch. Appscend vytvoril platformu, ktorá ako prvá na svete umožňuje orientáciu na dve obrazovky. Táto platforma navyše spája najrýchlejšie vyvíjajúcu sa technológiu na svete s kompletným setom backend technológií, ktoré umožňujú jej používateľom využívať ich kvalitné a komplexné služby a taktiež kompletné analýzy z aplikácií. KHAL je cloudová platforma, ktorá umožňuje developerom IoT zariadení posielať dáta do platformy, vizualizovať ich a testovať ich hardware bez potreby budovania vlastných cloudov. VORM lab clime zas prináša malé bluetooth senzory, vďaka ktorým si môžete cez svoj smartfón ovládať klimatizáciu. Časom by chceli ovládať aj dvere, okná a vykurovacie systémy. Thiefscry je zabezpečovací systém na bicykle, ktorý funguje na bezdrôtovej báze, je spojený so smartfónom, takže vždy vidíte, kde máte bicykel a navyše je z bicykla takmer neodmontovateľný a nezničiteľný.

Thiefscry@WARP#2

Thiefscry@WARP#2

Druhého krakovského WARP-u sa zúčastnili tímy z Poľska, Česka, Slovinska, Chorvátska, Rumunska, Macedónska a Čiernej hory. Samozrejme, chýbal nám v tejto partii aj zástupca zo Slovenska, kde máme taktiež mnoho startupov, ktoré by sa do tohto akceleračného programu hodili. Veríme, že sme vás milí startupisti motivovali a že do programu WARP s poradovým číslom 3, ktorý sa uskutoční už v novembri 2014 sa už prihlásite. Najlepšou správou je, že prihlasovanie do tretieho WARP-u je už otvorenéprihlášku nájdete priamo TU, takže ani chvíľu neváhajte!

WARP#2

WARP#2

Chceme taktiež poďakovať celému krakovskému hub:raum tímu za skvelý event, vynikajúcu organizáciu na vysokej úrovni a veríme, že v novembri sa v Krakove stretneme už aj so startup zástupcami zo Slovenska! :)

WARP#2

WARP#2

Komentáre

Najnovšie