Prejsť na obsah

Odteraz sa o svoje heslá na webe obávať nemusíte, postará sa o ne slovensko-americký startup SaferPass

S pokrokom doby a technológií ide ruka v ruke aj otázka online bezpečnosti a digitálnej identity. Touto nanajvýš aktuálnou oblasťou sa zaoberá aj jeden z najnovších password managerov SaferPass, ktorý na trh prináša komplexného správcu hesiel.

Produkt tohto slovensko-amerického startupu dokáže používateľovi zjednodušiť bežný život pri zadávaní hesiel a taktiež zabezpečiť všetky online účty. Len za minulý rok bolo “heknutých” viac ako 40% online účtov  internetových používateľov! No aj napriek tomu len 6% populácie používa na ochranu svojich online účtov správcu hesiel. Ako na Slovensku, tak aj v Európe je správca hesiel neznámym pojmom. Vo svete ho však používa okrem súkromných používateľov aj množstvo väčších alebo menších spoločností.

Password manager funguje na princípe zapamätania si prihlasovacích údajov používateľa a ich následného automatického vyplnenia na tej-ktorej stránke. V praxi je to úplne jednoduché, SaferPass si stačí stiahnuť do počítača, kde následne aplikácia umožní uloženie a vyplnenie prihlasovacích údajov vrátane hesiel prostredníctvom rozšírenia vo webovom prehliadači.

SaferPass

Používateľ si musí zapamätať len jediné heslo, takzvaný master password, ktorým sa prihlasuje do aplikácie. Master password zároveň slúži aj na šifrovanie prihlasovacích údajov používateľa, pozná ho len majiteľ účtu a nedostane sa k nemu ani samotný SaferPass  Takto zašifrované prihlasovacie údaje sa automaticky synchronizujú na server, kde sú bezpečne odzalohované. Pokiaľ používateľ nechce zadávať svoje vlastné heslá pri každej novej registrácii na webe, SaferPass mu vygeneruje bezpečné heslo, ktoré automaticky uloží a pri ďalšom prihlásení ho za používateľa automaticky predvyplní. Odteraz sa teda už ani vy nemusíte stresovať, či si heslo na tej-ktorej stránke pamätáte alebo nie. Každé online prihlásenie za vás totiž vykoná SaferPass.

Tento slovensko-americký startup má za cieľ stať sa vašim pomocníkom v každodenných situáciách. Pripravuje napríklad aj zaujímavú funkciu Secure Me, vďaka ktorej sa dokáže používateľ na diaľku odhlásiť či už z notebooku, tabletu alebo mobilu, ak sa niekde zabudne odhlásiť. Za zmienku stojí aj možnosť rýchleho kompletného zmazania nedávnej histórie alebo cookies. SaferPass však chce byť viac ako len password managerom, na trh vstupuje ako komplexná online platforma pre digitálny manažment. Je možné ho používať ako na operačnom systéme Windows, tak aj na OS X a zároveň aj ako súčasť prehliadača Chrome od Googlu. Čoskoro pribudnú ďaľšie podporované platformy a nové funkcie.

Saferpass je dostupny pre windows a os x, ako aj jednoduché rozšírenie (extension) pre chrome prehliadac a čoskoro aj ako mobilna aplikacia pre iPhone.

SaferPass je dostupný pre Windows a OS X, ako aj jednoduché rozšírenie (extension) pre Chrome prehliadač a čoskoro aj ako mobilná aplikácia pre iPhone.

Ak aj vás už unavuje pamätať si všetky heslá na desiatkach rôznych stránok, určite vyskúšajte SaferPass. Je bezplatný, dokážete vďaka nemu zefektívniť svoju prácu, odbremeniť myseľ a zároveň budú všetky vaše dáta uložené v bezpečí! Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na SaferPass.net a sami zistíte ako funguje password manager, ktorý vám ušetrí čas a zároveň zabezpečí vaše online účty. SaferPassu v Startupers.sk držíme palce a veríme, že onedlho budú zjednodušovať a zabezpečovať život miliónom ľudí po celom svete! :)

Komentáre

Najnovšie