Prejsť na obsah

CyberGym otvorí v ČR prvú európsku arénu na tréning proti kybernetickým útokom!

A je to tu. Konečne sa s vami môžem podeliť o informácie, ktoré v „kuolároch“ kolovali už od začiatku roka, no oficiálne boli prezentované až včera (2.septembra 2015).
CyberGym, svetový hráč na poli kybernetickej bezpečnosti, sa rozhodol v Českej republike otvoriť svoju prvú komerčnú výcvikovú arénu na boj s kyberzločinom mimo Izrael! 
CyberGym Europe prichádza s heslo „Expect The Unexpected“ a veru sa je na čo tešiť. Ich výber ČR ako ďalšej lokácie iba zdôrazňuje fakt, že Česko je mekkou kybernetickej bezpečnosti v Európe.
Kybernetická bezpečnosť má v ČR dlhú tradíciu, a všetci poznáme firmy ako AVG či avast!, na tradíciu ktorých úspešne naväzuje napr. i jeden z posledných sľubných projektov, TeskaLabs, ktorý sa dostal do londýnskej pobočky prestížneho amerického startupového akcelerátora, techstars (po absolvovaní pražského akceleračného programu StartupYard) a momentálne si razí cestu kontraktami s firmami ranku Google!
CGE_cyber arena 1

CyberGym Europe

Arena by mala slúžiť hlavne inštitúciám kritickej infraštruktúry, ako sú banky, armáda a ďalšie štátne a súkromné inštitúcie. Bude stáť kúsok za Prahou, v obci Řitka, a svoje brány otvorí v prvom štvrť roku 2016. Majiteľom arény a licencie sa nedávno stala spoločnosť CyberGym Europe, do čela ktorej bol zvolený Tomáš Přibyl.
Celkové investície do projektu, ktorý obsahuje vybudovanie tréningovej arény spolu s jedinečným know-how a supervíziou izraelskej strany, sa pohybuje v miliónoch USD. Tieto prostriedky boli poskytnuté súkromným investorom. Corpus Solutions, česká IT firma, ktorá CyberGym do regiónu priviedla, v rámci projektu zaistila popredných lektorov, ktorí majú mnohoročné skúsenosti z kybernetickej bezpečnosti a prešli náročným tréningom v Izraeli. Za najvhodnejšiu lokalitu, ktorá spĺňala špecifické požiadavky izraelských expertov, bola zvolená Řitka. Pracovať v nej bude zhruba 25 expertov a lektorov. Budova momentálne prechádza rekonštrukciou, ktorá by mala skončiť začiatkom budúceho roku.
CyberGym Europe Arena

CyberGym Europe Arena

Ofir Hason, Global CEO CyberGym: „Českú republiku sme si vybrali nie len kvôli jej strategickej pozícii a solídnym ekonomickým podmienkam, no tiež preto, že tu pôsobia jedni z najlepších IT expertov v regióne. ČR je naviac krajinou, ktorá patrí medzi prvé na svete, kde už platí kybernetický zákon. Okrem toho Izrael a ČR majú historicky veľmi dobré vzťahy. Túto arénu berieme ako náš malý príspevok na pomoc Európe pred útokmi súčastnej i budúcej kybernetickej vojny.“
CyberGym Europe

CyberGym Europe

V budúcom roku sa plánuje otvorenie ďalších arén: v Spojených štátoch Amerických, Ázii a Latinskej Amerike.
Dianie okolo CyberGym Europe budem(e) určite sledovať a o ďalších novinkách vás budem(e) informovať.
Pre zaujímavosť:
https://www.youtube.com/watch?v=VDMalVucFf0 (Alarming)
https://www.youtube.com/watch?v=_ku4YeIu9mI&feature=youtu.be (Blue vs Red)
https://www.youtube.com/watch?v=j8Yvuu5lBVs&feature=youtu.be (CNN)
Zdroj: CyberGym Europe

Komentáre

Najnovšie