Prejsť na obsah

Muž 6 rokov nechodil do práce, bral plat a nikto si nič nevšimol, až kým nedostal ocenenie za vernosť

Život píše rôzne príbehy, ale tento zo Španielska je naozaj neuveriteľný. Môže byť niekto zamestnaný, 6 rokov poberať plat a nikto z kompetentných si ani nevšimne, že ich zamestnanec sa už nejaký ten čas neukázal v práci? Môže!

Joaquín García je 69 ročný Španiel, ktorý pracuje ako správca budovy čističky odpadových vôd v španielskom meste Cádiz. Na tom by nebolo nič zvláštne, avšak Joaquín už 6 rokov neprišiel do práce a po celý tento čas poberal plat od lokálneho parlamentu, ktorý za toto obdobie predstavuje sumu vo výške takmer 40 000 eur. A možno že by veselo (ne)pracoval aj naďalej, pokiaľ by nedostal ocenenie za 20 ročnú pracovnú vernosť.

García dostal po prevalení kauzy pokutu viac ako 25 000 eur, ktorá je v tomto prípade maximálnou možnou. Ako ďalej informuje portál Huffington Post, zástupca starostu mesta Cádiz Jorge Blas povedal, že si všimol, že Garcíova kancelária je prázdna, avšak vraj netušil, či tam Joaquín ešte pracuje, či už skončil alebo zomrel, avšak výplatná páska neskôr ukázala, že stále poberá plat. Jorge Blas mu hneď po tomto zistení zavolal a spýtal sa, čo Joaquín robil včera, pred mesiacom a mesiac predtým, na čo podľa Jorgeho slov nevedel odpovedať.

Ako neskôr vysvitlo, Garcíovi kolegovia si mysleli, že miestne vedenie udržiava dohľad nad čističkou, keďže tam Joaquína dlho nevideli. Garcíov právnik obvinil čističku odpadových vôd zo zastrašovania, čo bolo údajne dôvodom, prečo sa bál chodiť do práce a taktiež uviedol, že Joaquín v práci aj tak nemal žiadne povinnosti, ktoré by mal robiť. A čo Joaquín García? Ten tvrdí, že nič zlé nespravil a spustil petíciu za to, aby spomínanú pokutu nemusel zaplatiť a aby mesto toto rozhodnutie prehodnotilo.

Čo si o tomto až komickom prípade myslíte vy? Počuli ste už o niečom podobnom? Boli by ste niečoho takéhoto schopní? :D

Komentáre

Najnovšie