Prejsť na obsah

Infografika: Ako bojujú so stresom úspešní svetoví podnikatelia?

Šéfovať veľkej úspešnej spoločnosti rozhodne nie je jednoduché a bez stresu. Známi svetoví podnikatelia sa však s týmto dokázali vyrovnať a preto dosiahli to čo dosiahli. Ako sa však vyrovnali so všeobecným tlakom, ktorý následne prechádza do stresu?

Šéf spoločnosti Amazon Jeff Bezos sa so stresom napríklad vyrovnáva tak, že sa snaží čo najrýchlejšie eliminovať jeho príčinu. Ak sa mu ju nepodarí odstrániť, stres výrazne poklesne aj tak, pretože príčinu aspoň identifikoval a pokúsil sa o jej odstránenie. Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk je naopak zástancom prístupu vykašlať sa na to, čo mu spôsobuje stres a nevšímať si to. Zakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs zase presadzoval riešenia stresových situácií pokojom. A takému Richardovi Bransonovi by nerobilo problém, ani keby prišiel o celé svoje Virgin impérium. Skutočným problémom by podľa jeho slov bolo, až keby sa stalo niečo jeho rodine alebo keby mal problém so zdravím.

Recepty na prekonávanie stresu týchto ale aj ďalších svetových podnikateľských osobností nájdete v infografike od startupu Make It Cheaper nižšie. A ako riešite stresové situácie vy? :)

podnikatelia a stres

Komentáre

Najnovšie