Prejsť na obsah

Pred rokmi žalovali Zuckerberga, dnes sú prví Bitcoin miliardári

Najznámejšia kryptomena na svete Bitcoin je momentálne jedným z najžiadanejších investičných artiklov na trhu. A vďaka jeho neuveriteľnému rastu tu už máme aj prvých Bitcoin miliardárov.

Dvojčatá Cameron a Tyler Winklevossovci boli doposiaľ známi hlavne kvôli ich žalobe, ktorú podali na zakladateľa najväčšej sociálnej siete sveta Facebook, Marka Zuckerberga. Toho obvinili, že im počas spoločného štúdia na Harvarde ukradol ich nápad, ktorý vyústil do vzniku Facebooku. Teraz, po rokoch, sa tieto dvojčatá spomínajú opäť, avšak úplne v inej súvislosti.

Winklevossovci bitcoin

Pred viac ako štyrmi rokmi, keď sa Bitcoin dostával stále viac a viac do povedomia, sa totiž Cameron s Tylerom rozhodli, že doň zainvestujú 11 miliónov dolárov. V tom čase sa cena Bitcoinu pohybovala v desiatkach až stovkách dolárov, takže svojou investíciou ich získali skutočne dosť. Dnes (streda 6.12.2017) atakuje najznámejšia kryptomena už hranicu 13 000 dolárov za jeden Bitcoin. To znamená, že podľa The Telegraph sú bratia Winklevossovci aktuálne prvými miliardármi na svete, ktorý túto desať cifernú sumu získali vďaka investícii do kryptomeny.

Je veľmi zaujímavé sledovať, ako rapídne Bitcoin v tomto roku rastie a je zatiaľ nanajvýš otázne, kedy a kde sa tento rast dokáže zastaviť. Je teoreticky možné, že pri pokračujúcom nezadržateľnom raste Bitcoinu o nejaký čas dokážu Winklevossovci hodnotou svojho majetku dobehnúť aj samotného Marka Zuckerberga! :)

Komentáre

Najnovšie