Prejsť na obsah

10 spôsobov, ktorými si každý dokáže zarobiť nejaké to Euro navyše

Peniaze hýbu svetom a nikdy ich nie je dosť. Či ešte driete lavice, alebo ste už zamestnaný či podnikateľ – startupista, peniažky navyše sa vždy zídu. Ako ich však získať viac a poctivou cestou? Inšpirujte sa  kreatívnymi spôsobmi, ktorými si dokáže finančne prilepšiť každý.

1. Zbavte sa nepotrebných handier
Veľa šatstva a málo priestoru na nové. No nepovedzte mi, že všetko, čo máte v skriniach reálne aj nosíte! Určite sa vám v šatníkoch povaľujú veci, ktorých by ste sa chceli zbaviť, no je vám ľúto ich vyhodiť? Čo tak nenosené oblečenie predať? Vyčistite svoj šatník a vyhradené veci sa môžete pokúsiť predať prostredníctvom Ebay alebo napríklad prostredníctvom českého portálu Vinted.cz, ktorý je veľmi obľúbený aj  slovenskými užívatelkami. Stačí handričky nafotiť, v popise napísať dôvod, prečo sa danej veci zbavujte a jej aktuálny stav. Vinted ponúka aj možnosť výmeny, to znamená že môžete svoje oblečenie meniť za iné iných používateľov.

2. Doučovanie
Baví vás fyzika alebo vám nikdy nerobila problém matematika? Prípadne iný predmet? Premeňte svoje vedomosti na peniaze! Naučte ľudí to, čo vás najviac baví a zarábajte na tom. Zaregistrujte sa na napríklad slovenskom portále Doucma.sk alebo na portále Tutor.com. Ten však vyžaduje okrem znalosti daného predmetu aj aktívnu angličtinu, zárobok však môže byť poriadne vysoký (od 9 amerických dolárov za hodinu).

3. Cíťte sa ako James Bond: Mystery shopper
Patrí veta: Shopping is my cardio k vašim najobľúbenejším? Ak áno, zarábajte peniaze na nakupovaní ako tzv. mystery shopper. Čo sa za týmto pojmom skrýva? Mystery shopper je človek, ktorý ma za úlohu v danom obchode ( a nemusí ísť iba o obchod) urobiť prieskum. To ako sa k vám správajú predavačky, dojmy z prostredia, čistota a mnoho iného. Ak túžite po malom dobrodružstve, máte viac ako 21 rokov, táto pozícia je pre vás ako stvorená. Väčšinou nejde o hlavný pracovný pomer, ale určite cesta k prilepšeniu.

Uber Cars

4. Zarobte si ako vodič
Ak máte automobil a chuť, môžete ponúknuť odvoz napríklad prostredníctvom aplikácie UBER. Je na vás, kedy a koľko jázd urobíte, ste sám sebe pánom. Vyplatenie prebieha v týždňových intervaloch. Novinkou na slovenskom trhu je BlaBlaCar, vďaka ktorému môžete ušetriť nejaké to euro ak budete svoju jazdu autom zdieľať s ďalšími ľuďmi.

5.Prenajmite váš dom alebo izbu
Vlastníte nehnuteľnosť a radi spoznávate nových ľudí? Vďaka Airbnb si môžete zarobiť na prenájme svojho domova. Je na vás, či prenajmete iba izbu, celý byt či dom a za koľko. Staňte sa hostiteľom a spoznávajte nových ľudí zo zahraničia. Perfektný spôsob ako získať peniaze a navyše vytvárať nové priateľstvá.

6. Nechajte si platiť za svoje posty na sociálnych sieťach
Máte veľkú fanúšikovskú základňu? Nechávajte si za svoje posty platiť. Spoločnosti ako napríklad https://sponsoredtweets.com/ platí za  jeden tweet od 50 centov do 20 dolárov, čo je už skutočne slušná suma. Samozrejme je na vás, čo budete svojim fanúšikom odporúčať.

Práca

7. Testujte aplikácie a webové stránky
Existuje veľa spoločností, ktoré hľadajú schopných ľudí  na testovanie webových stránok z hľadiska použiteľnosti. Ak máte viac ako 18 rokov a máme ako – také znalosti anglického jazyka, môžete začať testovať. Zaregistrujte sa na stránke User Testing, odpovedzte na zopár otázok a zarábajte od 10 do 15 amerických dolár za 20 minút testovania.

8. Zúčastňujte sa online prieskumov
Väčšine firiem záleží na verejnej mienke svojich zákazníkov. Menej kreatívna a možno aj menej zábavná možnosť, ako si privyrobiť, ale kde je vôla, tam je aj cesta. Za vyplnenie anketového dotazníka môžete získať od 2 do 19 eur, podľa dĺžky a náročnosti prieskumu (či ide o vypísanie vlastného názoru alebo iba odklikávanie možností).

 9. Fotografujte a predávajte svoje výtvory
Máte doma fotoaparát a ľudia vám vravia, že pekne fotíte? Čo tak si túto teóriu overiť a pokúsiť sa svoje fotky predať? Existuje veľmi veľa stránok, prostredníctvom ktorých môžete na svojich fotkách inkasovať. Medzi ne patrí napríklad Shutterstock alebo Getty Images. Mesačne si môžete prilepšiť okolo 50 amerických dolárov, čo je celkom pekná suma.

 10. Robte niečo, čo iný nevedia
Viete hrať na gitare, máte návod na sledovanie Netflixu bez limitov alebo viete vytvoriť webovú stránku? Zaregistrujte sa na slovenskom portáli Jaspravim a začnite zarábať. Môžete sa pokúsiť zarobiť si vymaľovaním obývačky alebo napríklad aj tým, že za niekoho vybavíte telefonický rozhovor.

Zdroj: Lifehack

Komentáre

Najnovšie