Prejsť na obsah

Francúzsko otvorí program pre startupy z celého sveta

Je to zhruba päť rokov dozadu, čo v juhoamerickom Chile naštartovala vláda globálny program pre startupy s názvom Startup Chile. Tucty startupov z celého sveta sa tu točili každých 6 mesiacov, pričom okrem víz dostali aj grant vo výške takmer 30 000€ a k dispozícií mali množstvo mentorov. A vyzerá to tak, že práve týmto programom sa najnovšie inšpirovali vo Francúzsku, kde ministerka pre digitálnu ekonómiu Axelle Lemaire minulý týždeň predstavila nový program pre startupy z celého sveta s názvom French Tech Ticket.

Startupisti okrem pracovných víz dostanú aj grant vo výške 12 500 – 25 000€ na člena tímu, kancelárske priestory v parížskom inkubátore a taktiež anglicky hovoriaceho administratívneho poradcu. Ako ďalej píše portál TechCrunch, záujemcovia o tento program však budú musieť splniť niekoľko podmienok. Startupy budú môcť mať maximálne troch co-founderov a jedného francúzskeho co-foundera žijúceho v zahraničí. Musia byť naozaj startupom, hovoriť po anglicky a zostať vo Francúzsku aspoň 6 mesiacov. Limit na jeden polročný batch bude 50 ľudí.

French Tech Ticket

Program French Tech Ticket by mal otvoriť svoje brány už v januári 2016. Francúzi sa spoliehajú na to, že nájdu množstvo startupov, ktoré spĺňajú podmienky, chcú skúsiť novú krajinu a navyše dostať slušné granty, podobne ako v Startup Chile. Ako v tejto juhoamerickej krajine, tak aj v krajine galského kohúta je však snahou a cieľom, aby tam startupy ostali aj po spomínaných šiestich mesiacoch. Ministerka Lemaire chcela rozšíriť vízový program aj na talentovaných programátorov, avšak vyzerá to tak, že tento cieľ splnený nebude. Každopádne, skúste si nájsť francúzskeho co-foundera a ak môžete, určite French Tech Ticket vyskúšajte, môžete na tom len získať! :)

Komentáre

Najnovšie