Prejsť na obsah

Najväčší business inkubátor na Slovensku spúšťa svoj druhý ročník!

Máš inovatívny nápad, ktorý dokáže zlepšiť okolie či vyrieši aktuálne spoločenské dianie? Tak nehávaj a prihlás svoj biznis nápad do najväčšieho podnikateľského inkubátora na Slovensku!

O čo ide?

Impact inkubátor je najkomplexnejší program, ktorí podporuje začínajúcich podnikateľov a všetkých, ktorí majú inovatívne nápady či biznis riešenia. Výhodou je, že program je zadarmo a nevyžaduje žiadne podielové percentá. Celý inkubačný program trvá 3 mesiace a je úplne bezplatný.

inkubator-fb-timeline-min-1

Do inkubátora sa môžeš prihlásiť s biznis nápadom či startupom. Môžeš si dokonca vybrať medzi dvoma kategóriami, ktoré sú Social Business a Technology For Good.

Ak sa rozhodneš pre Social Business, mal by si mať zaujímavý produkt alebo službu, ktorú plánuješ ponúknuť trhu. Okrem samotného predaja a tvorby zisku však svojim biznisom priamo pomáhaš riešiť spoločenský problém.Kategória Technology For Good je pre tých, ktorých lákajú hry, mobilné aplikácie či sa radi vŕtajú v dátach a analytické myslenie im nerobí problém. Táto kategória je pre všetky IT startupy a technologické inovácie, ktoré riešia zmysluplné problémy  a rovnako svojimi riešeniami pomáhajú spoločnosti.

Čo všetko ťa čaká a čo môžeš získať?

Do 24. augusta môžeš TU prihlásiť svoj projekt do inkubátora. Zo všetkých prihlásených projektov bude vybraných 30, ktoré postupujú do Bootcampu. Ten sa uskutoční 9. septembra. Projekty tu prejdú opätovnou validáciou ich nápadov. Následne 2/3 vybraných projektov postúpia do ďalšieho bloku, ktorý je zameraný na získanie biznis zručností a vystavanie business case. Koniec bloku sa uskutoční v polovici októbra, kedy prichádza čas na odprezentovanie pokrokov a case projektov, avšak už pred odbornou porotou. O tom ako ďaleko sa dostaneš rozhoduje najmä to, či dokážeš za mesiac a pol zlepšiť marketing, sales, optimalizáciu business case, či víziu a inovatívnosť svojho projektu.

impact inkubator

Ako sa vyjadrila Baška Klimek, co-founderka Impact HUB Bratislava, všetky vyššie spomenuté zložky sú kľúčom k úspechu, no azda najdôležitejšou časťou je samotný tím. „Práve tím je jeden z kľúčových prvkov úspechu a udržateľnosti. Nie je to len startupovské klišé, je to naozaj tak. Môžeš mať skvelý nápad, ktorý zmení svet, no bez poriadnej partie je veľká pravdepodobnosť, že to ďaleko nedotiahneš. Poučili sme sa z prvého ročníka a tento rok budeme na tím a jeho zladenie – ako kritérium postupu dávať oveľa väčší dôraz. Veľmi dôležité je aj rozdelenie zodpovednosti a práce v tíme. “

Do samotného finále sa môže dostať 10 tímov. Finále bude venované témam akými sú financovanie a prezentačné schopnosti. Tvojou úlohou bude tiež riešiť rôzne case studies z crowdfundingu, získaš tipy ako oslovovať investorov alebo ako čerpať z fondov. Okrem toho, každý z finálnych tímov získa aj odborného mentora na one to one konzultácie.

Na koho z mentorov sa môžu tímy tešiť?

Pre projekty v kategórii Social Business sú mentormi Tatiana Švrčková zo Slovak Telekomu a Sergej Kára z Dobre&Dobré. V kategórii Technology For Good môžu tímy získať mentorov akými sú Ján Cifra z Websupportu, Pavol Magic zo Sygicu, Kenneth Ryan z KPMG  a Lucia a Šimon Šickovci z Pixel Federation.

Ako vidíš, máš sa rozhodne na čo tešiť. Preto neváhaj a prihlás svoj projekt čo najskôr! :)

Photo by Stanči Karellová a Natália Jakubcová

Komentáre

Najnovšie