Prejsť na obsah

21 tipov ako sa stať najproduktívnejším človekom akého poznáte – časť 2.

Úspešné podnikanie sa spája s mnohým faktormi. Jedným, veľmi dôležitým, je aj produktivita práce. Prinášame vám preto ďalšie predpoklady, ako preklenúť čiaru produktivity.

# 12. Zastavte multi-tasking. Nový výskum potvrdzuje, že všetky rozptýlenia napádajú naše životy a prácu mozgu (IQ znižujú až o 5 bodov!). Buďte jedným z mála, kto rozvíja duševnú a fyzickú disciplínu a sústredí sa na jednu vec viac hodín (ak to neviete, nezúfajte, všetko je o praxi).

# 13. Buďte fit ako Madonna. Keď sa dostanete do vašej absolútne najlepšej fyzickej kondície, vytvoríte výbušnú energiu, obnovíte svoje zameranie a znásobíte svoju kreativitu.

# 14. Cvičte. 3x týždenne alebo 1x denne, je to na vás. Je to jedna z málo známych taktík produktivity.

# 15. Pite veľa vody. Keď ste dehydrovaní, máte oveľa menej energie. Nie len vy, ale i vaše mozgové bunky. O vašej produktivite ani nehovoriac.

# 16. Pracujte v 90 minútových blokoch s 10 minútovou prestávkou pre obnovu a doplnenie paliva.

#17.  Poznáte to-do list? Odteraz budete mať aj druhý, stop-to-do list. Každý produktívny človek má zoznam úloh. Ale tí, ktorí patria k svetovej triede sa zaviazali i k písaniu toho, čo musia stopnúť. Steve Jobs povedal, že to, čo spravilo Apple Applom nebolo ani tak o tom, čo si vybrali a ako to vybudovali – ale o tom, čo sa rozhodli ignorovať.

#18. Využite svoj „neproduktívny“ čas. Ak nie ste produktívni 30 minút denne, napríklad v aute, uvedomte si nasledovné: ročne strávite 336 hodín len tak v aute. Využite tento čas na audio knihy, vynikajúce podcasty alebo učebné programy.

#19. Choďte proti prúdu. Prečo nakupovať v čase, keď sú nákupné centrá preplnené? Prečo ísť do kina počas najpopulárnejších nocí? Prečo cvičiť, keď je posilňovňa preplnená? Robte veci lepšie. Robte veci mimo špičky a šetrite svoju energiu a čas.

#20. Veci robte správne na prvý pokus. Väčšina ľudí je príliš rozptýlená a robí chyby. Staňte sa produktívnym umelcom, rozptýľte svoju energiu a myslenie na to, čo je potrebné. Bez chýb predsa nemusíte riešiť nedostatky.

#21. Nachvíľu vypadnite, len tak. Nemusíte byť k dispozícii vždy a všade. Vypnite elektroniku, tvorte, plánujte a zapisujte. Počet vyrušení: nula. Čistá myseľ. Veľké výsledky.

 

Robin Sharam´s blog 

Komentáre

Najnovšie