Prejsť na obsah

10 najlepších Tech spoločností, pre ktoré sa oplatí v roku 2015 pracovať

Keďže rok 2015 sa nám blíži a niektorí z vás si možno dali záväzky, že od nového roka spravia určité zmeny vo svojom živote, medzi ktoré môže patriť aj zmena práce, pozrite si najlepších 10 technologických spoločností, v ktorých sa v budúcom roku oplatí pracovať. Rebríček bol spravený z komplexnejšieho zoznamu 50 spoločností z USA a UK, pre ktoré sa v roku 2015 oplatí pracovať, a ktorých zoznam nájdete v infografike na konci článku.

Portál Glassdoor zoradil všetky spoločnosti na základe bodov, kde najlepšie možné hodnotenie je 5 bodov.Body im boli udelené na základe feedbacku a hodnotenia tých najpovolanejších, ich zamestnancov. Vďaka tomu si môžete pozrieť tú najlepšiu desiatku z oblasti technológií, ktorej zamestnanci sú vo svojej práci skutočne šťastní a ak by ste sa k nim pridali, budete vo svojej práci pravdepodobne veľmi šťastní aj vy. Ak ste však vo svojej práci šťastní už teraz, tak potom nič nemeňte, iba čítajte :)

1. Google (4,5, celkovo 1 z 50) – Google dominuje týmto rebríčkom už dlhodobo, ako hovoria jeho zamestnanci, Google ponúka benefity a starostlivosť na tej najvyššej možnej úrovni. Od kompletného stravovania, chladničiek plných rôzneho pitia a jedla od výmyslu sveta, z ktorého si môže každý zobrať koľko a čoho chce, športového vyžitia, ako napríklad beach volleyballu s kolegami priamo v práci, vychytávok ako robotický partner na hranie ping pongu, keď práve nemáte s kým hrať, cez farebné bicykle, ktoré môžete kdekoľvek nechať, až po transfer z práce a do práce a mnohé ďalšie benefity. Aj preto v Googli pracujú tí najlepší ľudia z celého sveta!

2. F5 Networks (4,3, celkovo 4 z 50) – Nie, Facebook nie je druhý, ako by možno väčšina očakávala. F5 Networks je spoločnosť, ktorá dodáva vychytané a bezpečné aplikácie vo veľmi krátkych časoch. Tým pádom by mal vo firme zrejme panovať stres, avšak zamestnanci hovoria, že výborné platy, spolu so skvelými benefitmi doplnené vynikajúcou firemnou kultúrou vytvára dojem, že všetci zamestnanci sú spolu na jednej veľkej lodi, kde sa im skvele pracuje a hlavne spolupracuje.

3. Facebook (4,1, celkovo 13 z 50) – Ale samozrejme, na špici Facebook nemôže chýbať. Ponúka taktiež mnoho benefitov, z ktorých nikoho asi neprekvapia videogame rooms – miestnosti, kde môžete asi všetky videohry na svete, stačí, ak si spravíte to, čo máte. Najviac však vytŕča jeden benefit a to je možnosť zmrazenia vajíčok ženským zamestnankyniam najväčšej sociálnej siete na svete.

4. Qualcomm (4,1, celkovo 14 z 50) – Qualcomm je spoločnosť povestná svojím nadštandardným firemným prostredím, ktoré sa odzrkadľuje v rôznych podobných rebríčkoch vysokým umiestnením spoločnosti. Zamestnanci spoločnosti majú prístup k novým technológiám, inovatívnym produktom a nadobúdajú množstvo neoceniteľných vedomostí a skúseností.

5. Adobe (4,1, celkovo 18 z 50) – Zamestnanci Adobu si vďaka veľkej starostlivosti ich zamestnávateľa žijú ako v bavlnke. Majú k dispozícii širokú paletu výhod, od rôznych tréningov až po takmer všetky možné benefity. Následkom toho je, že zamestnanci sa do práce tešia, keďže idú do firmy, kde ich čakajú usmiati, taktiež spokojní kolegovia, s ktorými napríklad  tvoria produkty ako známy Photoshop.

6. MathWorks (4,1, celkovo 19 z 50) – V tesnom závese je u nás málokomu známa spoločnosť na tvorbu matematických softvérov MathWorks, ktorá má zdá sa zaujímavý vzorec na starostlivosť o svojich zamestnancov. Okrem priateľských a podporujúcich kolegov tu má svoje miesto aj starostlivosť o zamestnancov, množstvo príležitostí, ale napríklad aj možnosti migrovať medzi týmami, tým pádom pracovať na rôznych veciach a vyhnúť sa tak prípadnému stereotypu.

7. Apple (4,0, celkovo 22 z 50) – Jabĺčková spoločnosť sa umiestnila, pre niekoho možno prekvapivo, až v druhej polovici rebríčka. Tento rok bol viac ako hektický, za všetko hovorí uvedenie nových iPhonov, iPadov alebo smartwatches na trh, avšak aj vďaka veľkej podpore spoločnosti, to veľká partia zamestnancov skvele zvládla. A to aj vďaka šialeným benefitom a veľmi slušným platom. Apple je more vedomostí a aj preto a pre veľkého firemného ducha, ho jeho zamestnanci zbožňujú.

8. LinkedIn (4,0, celkovo 23 z 50) – S rovnakým výsledkom ako Apple skončila aj pracovná sociálna sieť LinkedIn. To že je táto spoločnosť v rebríčku nie je prekvapením, keďže vďaka tomu čo robí, vie väčšinou o zamestnancoch o trošku viac ako konkurencia. Okrem benefitov ako jedlo zdarma je LinkedIn aktívny v organizácii rôznych eventov a udalostí. Taktiež je bežným profesionálny tréning osobných schopností a zručností, o ktorý môže požiadať každý zamestnanec. A všetkému dominuje skvele flexibilný pracovný režim, vďaka ktorému majú zamestnanci pocit, ako keby ani neboli v práci.

9. Zillow (3,9, celkovo 33 z 50) – Reality sú dôležitou súčasťou. Myslí si to aj Zillow, ktorý je obrovskou realitnou databázou a rovnako si to myslia aj jeho zamestnanci. Podľa nich Zillow dáva veľký dôraz na firemnú kultúru a prostredie a najdôležitejšie pre spoločnosť je, aby jej zamestnanci boli šťastní. Niet sa čo čudovať, keď máte talentovaných kolegov, ktorí milujú to, čo robia a tým posúvajú celý Zillow dopredu.

10. MINDBODY (3,9, celkovo 34 z 50) – V tesnom závese sa na konci našej desiatky umiestnila spoločnosť MINDBODY, ktorá pomáha rásť malým spoločnostiam z oblasti zdravia a fittness. Tematicky sú do tejto oblasti orientované aj firemné benefity, medzi ktoré patria napríklad mesačné kupóny na wellness, ale aj masáže spojené s wellness priamo v práci, poistenie, platené voľno a mnohé ďalšie výhody. A ako tvrdia zamestnanci MINDBODY, vedenie spoločnosti je úžasné spolu s fenomenálnym CEO na čele, ktorý je pre nich inšpirujúcim vizionárom.

Aké benefity máte vo vašej spoločnosti, v ktorej pracujete? Dúfajme, že časom aspoň časť týchto benefitov preberú aj spoločnosti pôsobiace na Slovensku, kde je aj taký pitný režim zabezpečený zamestnávateľom bohužiaľ v mnohých prípadoch skôr zvláštnosťou, než samozrejmosťou.

glassdoor 50 best companies

Komentáre

Najnovšie