Prejsť na obsah

8 tipov na zdokonalenie svojho profilu na sociálnej sieti LinkedIn

Na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn sa nachádza vyše 400 miliónov ľudí z 200 rozličných profesných oblastí. Už dávno neplatí, že na LinkedIn-e nájtete iba manažérov a riaditeľov. Profil na tejto sociálnej sieti totiž dokáže nahradiť váš klasický životopis! Ak sa nechcete ukrátiť o získanie sľubnej pracovnej pozície, prípadne sledovať novinky kolegov či informácie z vášho profesného okolia, určite sa na LinkedIn zaregistrujte. Pozrite si osem zaujímavých tipov, ako dokážete váš profil vylepšiť.

1. Vyplňte svoj profil. Vážne.

Obohaťte svoj profil o kľúčové slová, vďaka ktorým bude možné vás vyhľadať. Zvýšite si tak úroveň svojho profilu a vo vyhľadávaní sa budete zobrazovať na ústredných pozíciách. Zároveň svoj profil nezabudnite riadne vyplniť. Pridajte na svoj profil všetky školenia, ktoré ste absolvovali, certifikáty, ktoré vlastníte, všetky vysoké školy, ktoré máte a rozhodne opíšte náplň svojej doterajšej práce. Dobre vyplnený profil je ako dobrý životopis. Nikdy neviete, komu zrovna padnete do oka a kto vám bude chcieť ponúknuť nové pracovné miesto.

2. Vytvorte si profil v ďalšom jazyku.
LinkedIn ponúka možnosť vytvoriť svoj profil vo viacerých jazykových verziách. Alebo si vytvorte jednu, tzv. univerzálnu verziu v anglickom jazyku. Po slovensky vie približne 6 miliónov ľudí, po anglicky je to rozhodne viac. Preukážete tým tak aj svoju spôsobilosť dohovoriť sa aj iným jazykom, ako tým rodným.

3. Používajte medzinárodné formy titulov
Rovnako ako profil v anglickom jazyku, je vhodné používať anglické názvy dosiahnutých vysokoškolských titulov.

4. Uvádzajte príklady vašej práce
Tímový hráč, flexibilný, pozitívna orientácia na výsledok – sú vám tieto slovné spojenia povedomé? Rovnako ako v životopisoch, v ktorých sa nachádzajú, nevyznievajú veľmi pozitívne. Namiesto toho uveďte konkrétne príklady, kde ste sa ako flexibilný či tímový hráč ukázali.

 LinkedIn

5.  Prvý dojem robí fotografia
Fotografia, ktorú  si na svoj profil uvediete, nemusí byť zrovna spravená v ateliéri. Stačí, ak bude dostatočne kvalitná. Ideálna profilová fotografia by mala zachytávať vašu tvár až po ramená. Dobrú fotku v súčasnej dobe spravíte aj smartfónom. Dokonca sa na blogu tejto sociálnej siete objavil tutoriál (v anglickom jazyku), ako si spraviť profesionálne selfie, hodné profilu na LinkedIn.

6. Preklepy ako kategória sama o sebe
Sme ľudia a ľudia chybujú. Predsa sa skúste chybám v profile vyhýbať. Ak si chybu v profile nájdete, určite si ju hneď opravte.

7. Prázdne miesto pod menom: čo s ním?
Na LinkedIn máte možnosť si pod meno vložiť určitý text, v češtine tzv. profesionálne motto. Čo by to malo byť? V skutočnosti je na vás, čo si do tohto prázdneho miesta vložíte. Namiesto vášho obľúbeného motta sem skúste vložiť krátku charakteristiku, ktorá vás najlepšie vystihuje. Čím budete kreatívnejší a vystihnete svoju osobu, tým lepšie pre vás! Väčšina ľudí toto miesto využíva na názov svojej pracovnej pozície. Aj tu viete byť kreatívny a popísať svoju pracovnú pozíciu inak, ako ostatní.

8. Objavujte nových ľudí a starých známych
Ak máte svoj profil adekvátne vyplnený a celkovo ste so svojím profilom spokojný, nezostáva vám už nič iné, ako začať vyhľadávať kolegov. Či už z predošlej alebo súčasnej práce, mať kontakt na kolegov nikdy nie je na škodu. Opýtajte sa vašich kolegov, či by vás nemohli „ohodnotiť“ a napísať vám posudok, ktorý zvýši úroveň vášho profilu a tým aj vaše šance na niečo perspektívne. Zároveň sa nebojte vyhľadať osobnosti, ktoré vás inšpirujú a napísať im personalizovanú žiadosť o spojenie. Určite ju radi prijmú.

Držíme vám palce pri zdokonaľovaní vašich LinkedIn profilov! :)

Komentáre

Najnovšie