Prejsť na obsah

Akcelerátor TechPeaks už možno poznáte, keďže minulý rok po prvý krát otváral svoje brány. A to nikde inde ako pre tento akcelerátor v typickom krásnom prostredí talianskych Álp, konkrétne v meste Trento. Tento projekt je určený zatiaľ na štyri roky, každého pol roka začína jeden štvormesačný akceleračný cyklus a celkovo je na preinvestovanie k dispozícii 13 miliónov Eur.

Pod pojmom akcelerátor však nehľadajte klasický význam tohto slova, pretože TechPeaks je akcelerátor pre ľudí, ktorí sú veľmi dobrí alebo nadaní  v nejakej oblasti, alebo majú skvelé nápady a podnikateľský čuch a chcú svoje idey doviesť v spolupráci s ľuďmi z celého sveta k dokonalosti. Ak aj už máte svoj startup rozbehnutý a svoj tím poskladaný, čítajte ďalej:)

Do prvého ročníka sa prihlásilo 619 ľudí z 54 krajín sveta. Vybraných nakoniec bolo 63 ľudí z 19 krajín. Z toho bolo 89% mužov a 11% žien, 35% bolo z Talianska, 30% z EÚ a 35% zo zvyšku sveta a ich vekový priemer bol 29 rokov. Za štvormesačné trvanie prvého ročníka vzniklo 19 rôznorodých projektov.

Obrovskou výhodou účastníkov TechPeaks je, že im akcelerátor zabezpečuje ubytovanie priamo v Alpách, k tomu majú k dispozícii kancelárie, všetky služby a ešte navyše dostávajú aj vreckové 700€. Čerešničkou na torte sú partneri TechPeaks, vďaka ktorým sa dobré nápady dokážu okamžite šíriť do sveta, ale hlavne 500 tisíc Eur, ktoré sa medzi najlepších účastníkov a ich projekty rozdajú bez toho, že by si niekto bral podiel v ich spoločnostiach. Tak čo, chcete zmeniť svoj život? Do najbližšieho cyklu, ktorý sa začína v marci sa môžete prihlásiť do dnešnej polnoci na TechPeaks.eu!

Komentáre

Najnovšie