Prejsť na obsah

Poďte so Startupers.sk na prestížne udeľovanie startupových Oscarov - Startup Awards 2016

2. december 2016 bude opäť sviatkom slovenských startupov, prichádza totiž vrchol startupovej sezóny. Okrem vyhlásenia najlepších slovenských startupov sa na Startup Awards tento rok predstaví množstvo svetových mien a to v nových priestoroch a s celodenným programom.

Startup Awards bude tento rok väčšie

Mnohí si určite pamätajú minulý ročník v historickej budove SND, ktorá bola zaplnená do posledného miesta. Podujatie sa preto z dôvodu každoročne vysokého a stúpajúceho záujmu sťahuje do Istropolisu, čím sa takmer zdvojnásobí jeho kapacita. Okrem toho sa koncept podujatia rozširuje o celodenný program zložený z prezentácií a diskusií so zahraničnými investormi a úspešnými podnikateľmi.

Vyvrcholením Startup Awards bude aj tento rok galavečer, počas ktorého startupy zabojujú o titul najlepšieho slovenského startupu roka, ktorý vyhrá cenu v hodnote 50 000 EUR. Dvanásti finalisti budú prezentovať svoje inovatívne riešenia pred medzinárodnou porotou v štyroch kategóriách – Digital, Society, Art & Design a Science. Finalisti predošlých ročníkov získali investície dosahujúce spolu vyše 11 miliónov EUR od domácich a zahraničných investorov rizikového kapitálu.

Finále Startup Awards 2015

Na čo sa všetko sa môžete tešiť?

Okrem prezentácií najperspektívnejších slovenských startupov sa návštevníci Startup Awards 2016 môžu tešiť aj na ikonu izraelského startupového ekosystému Uriho Levina. Levine je zakladateľ najväčšej komunitnej dopravnej a navigačnej aplikácií na svete Waze. Po tom, ako bol tento startup kúpený v roku 2013 spoločnosťou Google za viac ako jednu miliardu dolárov, Levine sa začal naplno venovať podpore nových technologických firiem ako angel investor.

Medzi ďalšími spíkrami sú americko-švajčiarska investorka, novinárka a filantropka Esther Dyson, Yanki Margalit, investor a technológ, ktorý založil neziskovú organizáciu SpaceL snažiacu sa o pristátie prvej izraelskej kozmickej lode na Mesiaci, Karol Obluk, ktorý bol kľúčovou osobou pri úspechu antivírusovej firmy AVG, či iba 24 ročný biotechnológ Danny Cabrera, zakladateľ firmy BioBots, ktorá vyvíja 3D bio tlačiarne na výrobu ľudského tkaniva.

Na Startup Awards 2016 nebudú chýbať ani nadaní Slováci, ktorí vďaka svojej vynaliezavosti a kreativite patria vo svete medzi najlepších vo svojej brandži. Košičan Rado Danilák podal už vyše 100 patentov a v San Franciscu dosiahol veľké úspechy s technologickými firmami SkyeraSandForce. S prezentáciami vystúpia aj Petra Langerová, dizajnérska hviezda z GAP a Everlane, či architekt Ján Pernecký pôsobiaci v slovenskom startupe VECTARY, ktorý vytvára 3D modely.

Startup Awards Istropolis 2016

Počas šiestich rokov existencie sa Startup Awards stalo jednou z najväčší národných súťaží pre startupy v Európe, ktorá každoročne pomáha slovenských startupom sa zviditeľniť doma aj v zahraničí. Startup Awards 2016 sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a záznam z podujatia bude odvysielaný aj verejnoprávnou televíziou RTVS.

Ak by ste však zažili Startup Awards 2016 radšej naživo, kľudne môžete. Lístky na celodenné podujatie so začiatkom o 9:30 si môžete kúpiť na stránke www.startupawards.sk za 49 EUR. Ako mediálny partner Startup Awards 2016 vám však taktiež prinášame súťaž o dva lístky! Stačí, keď napíšete do komentu pod tento článok na náš Facebook, kde sa konalo Startup Awards 2015 a kde sa bude konať tohtoročná edícia. Výhercov budeme žrebovať vo štvrtok. Tohtoročné Startup Awards bude však každopádne lepšie, väčšie a zaujímavejšie ako kedykoľvek predtým a pri tom by ste rozhodne nemali chýbať :)

Komentáre

Najnovšie