Prejsť na obsah

Zarobiť za 14 mesiacov viac ako 100 miliónov dolárov? Bez problémov!

Keby vám niekto povedal, že za 14 mesiacov zarobíte nie 100 miliónov dolárov, ale len tisícinu z tejto sumy, väčšina by do toho určite hneď išla. Možno ste počuli a možno nie, kto môže ísť po takejto peknej výplate už do dôchodku. Ide o teraz už bývalého výkonného riaditeľa spoločnosti Yahoo Henrique do Castra.

Šéfka spoločnosti Marissa Mayer ho prepustila z dôvodu, že nenaplnil jej predstavy v oblasti príjmov z reklamy. De Castro, ktorý prišiel koncom roka 2012 do Yahoo z Google, si už pri prestupe ku konkurencii polepšil hneď o 20 miliónov. Nasledoval mesačný plat viac ako milión dolárov mesačne (pre väčšinu ľudí niečo nepredstaviteľné) a po 14 mesiacoch a vyhadzove od šéfky Mayer odstupné vo výške viac ako 60 miliónov dolárov.

Jedná sa o jedno z najvyšších odstupných v histórii, hlavne po tak krátkom čase. Po tejto skúsenosti bude tak zrejme väčšina mladých na otázku čím chcú byť keď vyrastú odpovedať jasne, výkonným riaditeľom Yahoo:) A teraz otázka na vás. Myslíte si, že sú takéto sumy adekvátne?

 

CNN

Komentáre

Najnovšie