Prejsť na obsah

WhatsApp aj Gmail včera naraz prekonali hranicu miliardy užívateľov!

Facebook aj Google sú spoločnosti známe po celom svete. Obľúbený emailový klient od Googlu Gmail rovnako ako WhatsApp, ktorý patrí Facebooku používa každý siedmy človek na planéte!

Dosiahnuť jednu miliardu aktívnych mesačných používateľov je obrovský globálny úspech. Znamená to totiž, že produkt používa každý siedmy človek na Zemi. Unikátne však je, že tento míľnik dosiahli dve významné služby v rovnaký deň! Včera, t.j. 1.2.2015 totižto dosiahli spomínaný počet užívateľov komunikačná aplikácia WhatsApp aj emailový klient Gmail.

Ako informuje portál Mashable, prvým kto dosiahnutie miliardovej hranice oznámil bol Google, resp. Alphabet, pod ktorú Google od minulého roka patrí. Spoločnosť to oznámila počas zverejňovania zárobkov za štvrtý kvartál minulého roka.

Správu o tom, že WhatsApp dosiahol miliardu aktívnych užívateľov zverejnil na svojom facebookovom profile aj zakladateľ tejto sociálnej siete Mark Zuckerberg, ktorý zároveň zablahoželal zakladateľom služby Janovi Koumovi a Brianovi Actonovi. Ako Zuckerberg poznamenal, počet užívateľov sa za dva roky, odkedy Facebook kúpil WhatsApp za 19 miliárd dolárov, viac ako zdvojnásobil. V tom čase bol na úrovni 450 miliónov používateľov.

Koum WhatsApp

K miliarde užívateľov najobľúbenejšej komunikačnej aplikácie na svete zrejme prispelo aj zrušenie symbolického ročného poplatku vo výške 1 dolára za používanie aplikácie. Ako Zuckerberg ďalej vo svojom profile napísal, ďalším cieľom je pracovať na spojení stále väčšieho množstva ľudí po celom svete a zjednodušiť komunikáciu so spoločnosťami. Ako dodal na záver, tento míľnik je dôležitým krokom na ceste k spojeniu celého sveta.

Viac ako miliardu aktívnych mesačných používateľov má samozrejme aj samotný Facebook a podľa minulotýždňových vyhlásení spoločnosti sa k tejto hranici rýchlo blíži aj komunikačná platforma sociálnej siete Messenger. V porovnaní s WhatsAppom, ktorý vznikol v roku 2009 trvalo dosiahnutie miliardy užívateľov Gmailu dlhšie, keďže ten vznikol už v roku 2004. Avšak Google má vo svojom portfóliu množstvo ďalších služieb, ktoré majú viac ako miliardu aktívnych mesačných používateľov. Tými sú napríklad Android, Chrome, YouTube, Maps, Search a Google Play. Bude zaujímavé sledovať, kam až to s počtom aktívnych užívateľov dokážu tieto služby v budúcnosti dotiahnuť :)

Foto: USAToday.com

Komentáre

Najnovšie