Prejsť na obsah

Mark Zuckerberg platí takmer 50 vedcov, ktorí chcú vyliečiť všetky choroby

Plán jedného z najbohatších ľudí planéty a zakladateľa najväčšej sociálnej siete sveta, Marka Zuckerberga, vedieť vyliečiť všetky choroby aké ľudstvo pozná naberá poriadne na obrátkach.

Mark Zuckerberg sa už dávnejšie rozhodol, že svoje imanie bude míňať na zmysluplné veci a tak sa okrem mnohých ďalších dobročinných vecí dal aj na boj proti chorobám. Preto momentálne platí takmer 50 špičkových vedcov, ktorých úlohou je boj so všetkými chorobami, ktoré ľudstvo pozná. V najbližších piatich rokoch sa navyše tím vedcov má ešte rozšíriť.

Chan Zuckerberg Initiative (CZI) je spoločnosť založená v septembri 2016, za ktorou stojí zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a jeho manželka pediatrička Priscilla Chan. S počiatočným imaním vo výške 3 miliardy dolárov si dáva CZI za cieľ pomôcť vyliečiť všetky choroby do konca 21. storočia, pričom sa chcú zameriavať na dlhodobé vedecké výskumy.

Súčasťou CZI je aj Chan Zuckerberg Biohub, spoločnosť zameraná na zdravotný výskum, ktorá oznámila, že poskytne vedcom pracujúcim na vyliečení všetkých chorôb investíciu vo výške 50 miliónov dolárov. Tieto peniaze idú 47 rôznym vedcom, ktorým uhradia ich výskum na najbližších 5 rokov. Títo vedci boli vybraní z viac ako 700 uchádzačov.

Mark Zuckerberg Priscilla CZI

Spoločnosť Chan Zuckerberg Biohub spolupracuje aj s troma univerzitami – Berkley, UCF a Stanford. „Naše tri partnerské univerzity sú chrbticou celej práce Biohubu“, oznámila sama spoločnosť. „Naši výskumníci prichádzajú z týchto skvelých výskumných inštitúcií a ich fakulty budú neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných procesov tu v Biohube.“ Ako ďalej uvádza Business Insider, v nasledujúcich rokoch plánuje Biohub rozšíriť spoluprácu aj s ďalšími výskumnými inštitúciami.

„Vedieme výskum, ktorý pomáha riešiť veľké zdravotné problémy. Hľadáme a podporujeme najlepších biológov, vedcov, inžinierov a technológov. Našu kultúru podčiarkuje intelektuálna sloboda a spolupráca. Poskytujeme nášmu tímu najlepšie vedecké nástroje a ak tie správne nástroje ešte neexistujú, vymyslíme a vyvinieme ich“, dodal Chan Zuckerberg Biohub. Zostáva už len držať Markovi Zuckerbergovi, jeho manželke Priscille a ich tímu odborníkov palce, aby im výskum išiel podľa plánu a aby sme sa dočkali ich cieľa čo najskôr! :)

Komentáre

Najnovšie