Prejsť na obsah

Instagram prináša novinku, viac fotiek v jednom v príspevku

Instagram je jedna z najobľúbenejších a najpoužívanejších sociálnych sietí sveta so stovkami miliónov používateľov. A aj preto, aby si ich udržala musí prinášať rôzne novinky a vylepšenia.

Jedna z vecí, čo množstvo ľudí na Instagrame irituje je, že ľudia sú schopní denne pridať aj desiatky príspevkov. Práve preto priniesla táto sociálna sieť funkciu Príbeh, kde ľudia môžu pridávať viacero príspevkov, ktoré si užívatelia pozrú len keď sami chcú. Čoskoro Instagram prídá novú funkciu s názvom Galéria, vďaka ktorej bude možné pridať v jednom príspevku viacero fotiek.

instagram galeria

Táto funkcia bude zatiaľ dostupná len pre firmy a ich platenú reklamu, avšak ako uvádza portál The Verge, postupom času by ju mali môcť začať využívať aj bežní používatelia. Tým pádom by mnohým odpadol problém rozhodnúť sa, ktorá fotka je najkrajšia, najdokonalejšia a ktorú vybrať do príspevku. Fotky sa nebudú vyberať ťuknutím na fotku, ale jej dlhším stlačením. V jednom príspevku (Galérií) bude možné pridať až 10 fotiek alebo videí a na každú bude možné aplikovať iný filter. Lajkovať bude následné možné každý príspevok v Galérií.

Dúfajme, že nová funkcia dopomôže k preriedeniu nekonečného počtu množstva takmer rovnakých príspevkov (napríklad odfotených len z rôznych uhlov), ktoré často ani nie sú chronologicky zoradené. Instagram, ktorého 1 miliardová hodnota od akvizície najväčšou sociálnou sieťou sveta Facebook v roku 2012 stúpla už na desiatky milárd dolárov, aj jeho používatelia si túto funkciu rozhodne zaslúžia. A mnohí z nich (väčšina) sa prehľadnejšiemu Instagramu určite potešia a budú scrollovať radšej, ako kedykoľvek predtým :)

Foto: The Verge

Komentáre

Najnovšie