Prejsť na obsah

WhatsApp a Skype sa musia mať na pozore, prichádza niečo veľké!

Na trh komunikačných aplikácií, ktorému v globálnom merítku kraľuje WhatsApp, sa rúti ďalší hráč. V tomto prípade sú očakávania z jeho príchodu veľké, stoja za ním totiž ľudia, ktorí už niečo dokázali. Tým najznámejším je Janus Friis, ktorý v roku 2003 spoluzakladal známu službu Skype, vďaka ktorej dokážete robiť videohovory alebo bežné hovory cez internet s ľuďmi po celom svete. Teraz sa však Janus spojil s ďalšími technologickými veteránmi, aby spolu vytvorili komunikačnú aplikáciu, ktorá okrem toho, že bude dobre fungovať, bude aj nejako vyzerať a bude obsahovať len to najlepšie. A tak vznikla aplikácia Wire, ktorá bola len pred pár dňami vypustená na svetlo sveta. A konkurenciou bude práve hlavne pre Skype a WhatsApp.

wire

Sám Janus Friis, ktorý je v tomto projekte aj investorom o Wire pre The Guardian povedal, že to nie je len aplikácia. Okrem toho dodáva, že Skype bolo spustené pred viac ako desaťročím a odvtedy sa veľa zmenilo. Podľa Friisa, je teraz čas vytvoriť tie najlepšie komunikačné nástroje, ako po funkčnej stránke, tak po tej vizuálnej. Wire je už od svojho spustenia dostupný pre operačné systémy iOS (potrebná verzia minimálne 8.0), Android a OSX. Wire umožní okrem bežných funkcií aj spájať konverzácie, telefonovať, písať si ako s jedným človekom tak aj so skupinou ľudí, zdieľať hudbu zo SoundCloudu a videá z YouTube, ktoré si bude možné v aplikácii aj priamo pustiť a ďalšie. To, z čoho budete veľmi príjemne prekvapení je vysoká kvalita zvuku pri telefonátoch. Čo Wire teraz ešte nevie sú videohovory. Avšak podľa informácií spoločnosti, je len krátkou otázkou času, kedy bude dostupná aj táto funkcia.

Veľký dôraz chce však Wire dávať hlavne na bezpečnosť posielaných a prijímaných dát. Aktuálne pracuje nová komunikačná aplikácia okrem spomínaných videohovorov aj na HTML5 aplikácii. Plán je totižto mať hotovú verziu, použiteľnú na počítači, začiatkom budúceho roka. Wire je momentálne zadarmo, ale v budúcnosti nevylučuje ani spoplatnenie niektorých funkcií. Celý projekt vyzerá veľmi zaujímavo a jeho potenciál je aj vďaka skúsenému tímu skutočne vysoký. Je tak možné, že už v roku 2015 si nebudeme hovoriť, napíšem ti na WhatsAppe alebo zavolám ti na Skype, ale napíšem ti na Wire alebo zavolám ti na Wire :)

wire 2

Komentáre

Najnovšie