Prejsť na obsah

Vysnívala si svoju prácu a svojou kreativitou zaujala aj samotného CEO miliardového startupu

Je veľmi málo ľudí, ktorí spravia pre získanie práce niečo viac, ako zaslanie klasického životopisu vo Worde a maximálne ešte nejakého motivačného listu. Je to postup klasický, ktorý ale asi nikoho nijako neohúri a neprekvapí. Avšak sú aj kreatívni jedinci, ktorí sa chcú odlíšiť od ostatných a preto si pripravujú životopisy v rôznych formách a podobách a ešte oveľa viac, ako napríklad Nina Mufleh, mladé dievča zo stredného východu, ktoré už rok žije v San Franciscu a ktorej snom bolo pracovať pre miliardový startup Airbnb.

Nina Mufleh Resume

Nina sa najprv pokúšala získať svoj vytúžený job klasickou cestou a to zasielaním mailov alebo reakciami so záujmom na ponuky práce, ktoré Airbnb zverejňuje. Avšak po niekoľkých neúspešných pokusoch Nina zmenila svoju stratégiu a tak minulý pondelok zverejnila svoju životopisnú stránku s názvom nina4airbnb.com, špeciálne určenú pre Airbnb. Do tohto životopisu úmyselne nedala žiadne informácie zo svojej pracovnej minulosti, ktoré mala uvedené na svojom LinkedIn profile, namiesto toho tam vložila dáta o Aribnb zo stredného východu a čiastočne tak preukázala svoje vedomosti a to, čo vie tomuto kalifornskému startupu ponúknuť.

Nina Mufleh CV

Podľa očakávania táto jej iniciatíva okamžite vzbudila záujem a to ako v samotnom startupe, tak aj na verejnosti. Ako Nina povedala pre Business Insider, predtým skúsila mnoho spôsobov a nič nezaberalo. Jej sestra ju začala presviedčať, že tadiaľto cesta zrejme nevedie, keďže už skúsila všetko. Avšak Nina si uvedomila, že všetko ešte neskúsila, keďže používala len staré zaužívané spôsoby ale nie nič nové, čo by zaujalo. A tak vznikol jej nápad na originálny životopis určený jej vysnívanému zamestnávateľovi.

Nina Mufleh Airbnb Twitter

Týmto počinom dokonca Nina zaujala aj samotného šéfa Airbnb Briana Cheskyho, ktorý jej na Twitter napísal, že si práve pozerá jej životopis a že je to skutočne skvelé. Mladé dievča už minulý týždeň aj absolvovalo formálny pohovor. Tvorba celého životopisu jej trvala zhruba týždeň a pracovala na ňom so svojim kamarátom dizajnérom. Spätnú väzbu, akú Nina po spustení svojej stránky dostala ju úplne prekvapila. Ako sama dodala, stalo sa presne to, v čo dúfala, akurát ju šokovalo, že to bolo všetko také rýchle a vzrušujúce. Veríme, že tento príbeh motivuje na kreatívne myslenie pri zasielaní životopisov aj vás! :)

Komentáre

Najnovšie