Prejsť na obsah

Určite väčšina z vás pozná californský globálny startup Airbnb, kde ľudia dokážu prenajímať svoje byty, domy, apartmány ale aj izby. Táto populárna služba momentálne ponúka na prenájom nehnuteľnosti vo viac ako 34 000 mestách v 192 krajinách sveta. To, že aj inovatívna služba sa dá inovovať potvrdzuje nová, taktiež californská služba SuperHost, ktorá má za cieľ uľahčiť život prenajímateľom, ktorí ponúkajú svoje nehnuteľnosti práve cez Airbnb.

Celý proces je úplne jednoduchý. Prenajímateľ sa zaregistruje na portáli SuperHost, podľa inštrukcií vyplní registráciu. Následne sú mu poslané všetky potrebné údaje a na portáli Airbnb si zmení email na užívateľskémeno@superhost.com. Zamestnanci služby SuperHost tak získajú prístup k profilu prenajímateľa na Airbnb a následne ho kontaktujú ohľadom všetkých jeho požiadaviek. Následne už rieši SuperHost väčšinu vecí za prenajímateľov, konkrétne:

–          Správu rezervácií

–          Odpovede na otázky užívateľov 24 hodín denne 7 dní v týždni

–          Akceptácia hostí na základe kritérií prenajímateľov

–          Správu recenzií

–          SEO vášho profilu

–          Upratovanie (partnerstvá má s upratovacími spoločnosťami zatiaľ v 30 mestách)

–          Odovzdávanie kľúčov

–          Telefónnu hotlinku pre hostí

–          Správne nastavenie ceny na základe analýzy ostatných nehnuteľností a hotelov v okolí

Za toto všetko si SuperHost berie zatiaľ 1% z ceny prenájmu, neskôr by sa poplatok mal ustáliť na 3%. SuperHost sa postupne podobne ako Airbnb rozširuje do celého sveta, momentálne ja však dostupný v USA, Veľkej Británii, Austrálii a Izraeli.

TechCrunch, SuperHost, Startupnews.cz

Komentáre

Najnovšie