Prejsť na obsah

Video: Úžasné spojenie histórie a súčasnosti, takto by mohol vyzerať ohňostroj v budúcnosti

Spojenie histórie a modernej doby nadchne vždy množstvo ľudí. To, za čo sa globálnej spoločnosti Intel podarilo zapísať do Guinessovej knihy rekordov však s určitosťou nadchne úplne všetkých!

Šéf spoločnosti Intel Brian Krzanich na nedávnom veľtrhu CES 2016 v americkom Las Vegas vyriekol zaujímavú predpoveď budúcnosti. „Vidím budúcnosť, kde ohňostroje a dym a špinu, ktorú spôsobujú, sú minulosťou a sú nahradené predstaveniami s neohraničenými možnosťami kreativity a potenciálu – znázornené dronmi.“

Brian Krzanich Intel

Aby ste si nemysleli, že tento jeho výrok bol len nezmyselným výstrelom do tmy, spoločnosť Intel ako pádny dôkaz správnosti domnienok jej šéfa zverejnila aj video, na ktorom 100 dronov zosynchronizovaných s orchestrom, tancuje na Beethovenovu 5. symfóniu. Všetky drony majú v sebe samozrejme zabudované chipy od spoločnosti Intel.

Ako ďalej informuje Business Insider, Krzanich počas svojej prezentácie uviedol aj to, že spoločnosť Intel sa za tento počin dostala aj do Guinessovej knihy rekordov za simultánny let s najväčším počtom dronov. Ohňostroje sú tu dlhé desaťročia a určite nebudú nahradené len tak a v blízkej dobe, ale ohňostroj v budúcnosti by mohol vyzerať skutočne takto (predstavenie vo videu začína od 3:40)! :)

Komentáre

Najnovšie