Prejsť na obsah

Nová dimenzia spoločenských hier: Hracie drony Drone‘n’Base zo Slovenska

Predstavte si, že namiesto hrania počítačových alebo mobilných hier zoberiete kamarátov, hracie drony a začnete spolu súťažiť, ktorý z vás je rýchlejší. A nielen to!

Slovenská spoločnosť Anima Technika predstavuje unikátny projekt hracích dronov: Drone´n´Base. Kampaň beží od včera, 4.11 2015 na Indiegogo a čaká iba na vás, aby ste ju podporili. O samotnom projekte sme sa rozprávali s Robertom Schochmannom, CEO spoločnosti Anima Technika, ktorá drony vyvíja.

Ako vznikol nápad s hracími dronmi?

Vždy sme chceli robiť niečo veľké. Po predchádzajúcich projektoch, ako bol výučbový robot PiKit, sme chceli vytvoriť niečo, čo priláka väčšiu masu ľudí. Myšlienka s dronmi prišla na začiatku tohto roku. Väčšina dronov má kameru, ktorá slúži buď na fotenie alebo natáčanie, alebo potom sú tu tzv. „hračkárske“ drony, ktoré sú síce lacnejšie ale slúžia iba na bezcieľne poletovanie. Rozhodli sme sa, že interiérové drony posunieme na vyššiu úroveň.

Drone‘n’Base

Na akom princípe drony fungujú?

Naše drony v podstate fungujú na rovnakej technológii, ako všetky ostatné. Obsahujú elektronický stabilizačný systém, malý počítač veľkosti cca 2-eurovej mince. V drone sú dva procesory. Jeden procesor je herný, prijíma signály zo senzorov a druhý má na starosti stabilizáciu drona.

Náš dron je jedinečný práve hracím počítačom, na ktorom je malé optické delo. Funguje na princípe diaľkového ovládača a televízora. Každé delo vyblikáva svoje ID. Na základe toho náš systém vie, ktorý dron koho a kedy trafil. Keďže je to svetlo, vieme ho smerovať. Vyžarovací uhol bol vybraný tak, aby hra nebola ani príliš ľahká ani príliš ťažká.

Elektronické stanice majú rovnaký vyžarovací uhol ako drony. Ak base položíme na zem a dron nad neho preletí, na spodnej časti dronu sú dva senzory, ktoré signál zachytia.

drony, dron´n´base

Ako hráč dron ovláda?

Náš dron je ovládaný aplikáciou, ktorá je voľne stiahnuteľná na tablet alebo smartfón s operačným systémom Android alebo iOS. Dron komunikuje s mobilným zariadeným prostredníctvom technológie Bluetooth. Aplikáciou hráč dron ovláda, vyberá hru, vytvára si svoj profil a v neposlednej rade môže svoje výsledky zdieľať na sociálnych sieťach.

dron, dron´n´base

dron dron´n´base

Rám drona je navrhnutý s ohľadom na odolnosť voči pádu. Chalani počas vývoja vytlačili desiatky prototypov, aby našli najsprávnejší pomer hmotnosti a odolnosti.

Čím sa vaše drony líšia od ostatných?

Naše drony sú multižánrové a praktické s intuitívnym ovládaním. Hry fungujú ako počítačové, ale so skutočným dronom. Drony sú jediné na svete s base-om, teda elektronickou základňou, ktorá vzájomne komunikuje a je interaktívna. Tento multifunkčný terč má viacero funkcií. Môže fungovať ako závodný checkpoint, zrýchlovač drona, ochranný štít ale aj ako dopĺňač životov. Nikto na svete nemá dron, ktorý by strieľal a ten by mu na mobile prostredníctvom aplikácie ukázal, ako dobre nastrieľal. Ak hráča jedna hra omrzí môže začať hrať ďalšiu.

Dron je malý, má nízku hmotnosť a materiál z ktorého je vyrobený je špeciálne namiešaný tak, aby sa diely nelámali. V prípade silnejšieho nárazu sa môžu diely ohnúť, nebude však problém ich vrátiť do pôvodného stavu. Taktiež naše batérie sú jednoducho nabíjateľné a vymeniteľné. Nabíjačka umožňuje naraz nabiť až 4 batérie prostredníctvom USB kábla, a to do 30 minút. Pri nabití 4 batérií sa môže hráč hrať prakticky neustále. DSC_0458
Na aké hry lákate hráčov?

Naším cieľom je vytvoriť prostredníctvom dronov úplne novú hráčsku základňu. Zatiaľ máme ako napríklad hry „hasenie požiaru“ alebo závodenie či súperenie s inými dronmi prostredníctvom interaktívnych checkpointov. Portfólio hier budeme časom určite dopĺňať.

Čo všetko je obsahom balenia?

V balení dodávame jeden dron, jeden base, dve batérie, nabíjačku s USB konektorom a sadu náhradných vrtúľ.drony

Kedy a kde si hráč bude môcť váš dron zakúpiť?

Predaj spúšťame cez crowfundingovú stránku indiegogo.com, kde si hráč bude môcť balík dron a príslušenstvo zakúpiť za uvádzaciu cenu 149 amerických dolárov. Okrem drona a príslušenstva získa zákazník 100 dolárový kredit na nákup bonusov a vylepšení. Po uplynutí kampane sa bude cena zvyšovať na 199 dolárov.

Keď si dron kúpim už teraz, viem si ho nájsť pod vianočným stromčekom už tento rok?

Dodanie dronov plánujeme v lete budúceho roka. Pre našich nadšených zákazníkov však plánujeme vianočné darčekové poukážky, a to v hodnote kompletného balenia Drone ´n´ Base. Na dron si však budú hráči musieť počkať do júna 2016.

Fotografie: Anima Technika s.r.o., Ivana Handanovičová

Komentáre

Najnovšie