Prejsť na obsah

VIDEO: Ako to dopadne, keď sa proti sebe postaví najrýchlejšia Tesla Model S a Model X?

Každý fanúšik elektromobilov určite pozná Model S aj najnovší Model X od automobilky Tesla Motors. Spoločnosť Elona Muska však siaha nielen k fanúšikom elektromobilov, ale práve vďaka nej majú k elektromobilom bližšie všetci ľudia po celom svete, čo platí aj o pripravovanom najdostupnejšom modeli značky Model 3. A keďže ide o skutočne populárne elektromobily, bolo jasné, že sa nevyhnú vzájomnému rýchlostnému porovnaniu.

Ako starší Model S, aj novší Model X sa dá kúpiť v základnej výbave za menej ako 70 000 eur. Ak však chce človek najvyššiu výbavu s najsilnejším motorom, musí si aj adekvátne priplatiť, čo znamená sumu presahujúcu 100 000 eur. Za tieto peniaze však dostane naozajstný ekologický rýchlik. S označením najrýchlejšieho modelu P90D má ako Model S, tak aj Model X k dispozícií 2 motory. Zadný má silu až 503 koní, zatiaľ čo predný 259 koní, čo znamená, že celková sila pohonného systému by mala byť 762 koní. Nie je to však tak.

tesla model s a x

V najrýchlejšom Insane móde je k dispozícii “len“ 463 koní a ak je to niekomu málo, od minulého roka v Tesla Motors ponúkajú aj Ludicrous mód za 10 000 dolárov, vďaka ktorému auto presiahne úroveň 500 koní a celkovo ich má v tomto móde k dispozícii až 532. Čo sa týka hmotnosti oboch elektromobilov, mohutný Model X je takmer o 300kg ťažší.

Oba modely sú pekelne rýchle a preto sa ich portál Dragtimes rozhodol porovnať vo videu. Ako to dopadlo zistíte nižšie, avšak povieme vám, že vďaka tomuto testu sa stala Tesla Model X najrýchlejším SUV na svete, keď 400 metrov (štvrť míle) prešla za 11,61 sekundy (z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy!) s rýchlosťou na cieľovej čiare prevyšujúcou 185 kilometrov za hodinu. Klobúk dole! Sme naozaj zvedaví, kam to až elektromobily Elona Muska dokážu v týchto rekordných výkonoch dotiahnuť :)

Komentáre

Najnovšie