Prejsť na obsah

Ďalší veľký konkurent pre Teslu na obzore, Porsche predstavilo nádherné Mission E

Tesla Motors na čele so svojim známym šéfom Elonom Muskom kraľuje kategórií elektromobilov. Avšak konkurencia si brúsi zuby na túto oblasť čoraz viac. Najnovšie sa pridalo už aj Porsche.

Elektromobily sú medzi ľudmi čoraz obľúbenejšie pre svoju ekologickosť a nízke prevádzkové náklady. Toto si uvedomujú okrem Tesly aj tradičné automobilky, preto v poslednom čase sa po tejto oblasti rozhliada stále viac značiek ako napríklad nedávno Audi. Výnimkou nie je ani legenda z nemeckého Stuttgartu Porsche, ktoré na minulotýždňovej tlačovej konferencii predstavilo niekoľko noviniek. Z nich však najviac zaujala jedna s názvom Mission E.

Porsche Mission E front

Ide o štvromiestny elektromobil, ktorý nadchne zrejme každého, kto sa aspoň trošku zaujíma o autá. A to nie len svojim fantastickým dizajnom ale aj výkonovými hodnotami. Samo za seba hovorí 600 koní, zrýchlenie z 0 na 10 km/h pod 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť limitovaná na 250 km/h. Ako píše The Verge, v Porsche sa však zamerali aj na slušný dojazd, preto aj pri športovej jazde prejde Mission E na jedno nabitie až 500 kilometrov.

Porsche Mission E zadok

Hodnoty sú podobné najvýkonnejšej verzií sedanu Tesla Model S a preto je zrejmé, že si bude Porsche za toto auto pýtať aj podobnú sumu peňazí. Vrcholné verzie s určitosťou prekonajú cenovku 100 000 dolárov. Známa stuttgartská automobilka však predstavila aj novinku s názvom Porsche Turbo Charging, čo je 800 voltový nabíjací systém, cez ktorý bude možné dobiť Mission E na 80% kapacity batérie len za 15 minút. To je rýchlejšie, ako to dokáže Supercharger od Tesly.

Porsche Mission E interiér

Aj keď je Porsche Mission E zatiaľ len koncept, už teraz ponúka niekoľko vychytávok. Napríklad sledovanie očí kvôli únave alebo kameru sledujúcu emócie šoféra zabudovanú v spätnom zrkadle. Auto tak pozná vašu náladu, čomu sa samo prispôsobí a tieto informácie spolu s ďalšími ako trasa, rýchlosť a iné navyše dokáže zdieľať aj na sociálne siete. O produkcii tohto auta sa zatiaľ nepovedalo ešte ani slovíčko, avšak ak sa budú v Porsche riadiť pozitívnymi reakciami ľudí, mohli by sme sa tohto elektromobilu skôr či neskôr dočkať. A z toho sa budeme veľmi tešiť, aj keď Elon Musk asi nie! :)

Porsche Mission E bok Porsche Mission E back Porsche Mission E side Porsche Mission E sedadlá Porsche Mission E volant Porsche Mission E charge

Komentáre

Najnovšie