Prejsť na obsah

Príď už tento piatok na prvý Startup Weekend Banská Bystrica

Startup Weekend je celosvetovo obľúbený a inšpiratívny startupový formát. Tento 54 hodinový event sa koná už v 110 krajinách sveta. Na Slovensku sa v posledných rokoch odohrával v troch mestách, avšak už tento víkend sa k ním pridá ďalšie.

Na Slovensku vzniklo už množstvo zaujímavých startupov práve vďaka Startup Weekendu. Medzi nimi napríklad aj úspešný startup Sli.do, ktorý na svojich eventoch po celom svete používajú aj také spoločnosti ako Google alebo Uber. Doteraz bolo možné v posledných rokoch navštíviť Startup Weekend v Košiciach, Žiline aj Bratislave. Už v piatok 24. februára 2017 sa k tejto trojici však pridá aj Startup Weekend Banská Bystrica. Celý event sa odohrá na fakulte Politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela (Kuzmányho 1).

Startup Weekend Banska Bystrica

Začiatok je naplánovaný na 18:00. Registrácia sa otvára už o 17:30. Nasledovať budú predstavenie poroty, prezentácie nápadov a hlasovanie za jednotlivé idey. Po výbere finalistov sa už začína 54 hodín makania na jednotlivých projektoch, pri ktorých sú potrební ľudia z rôznych oblastí. Preto ak si programátor, dizajnér, salesák, markeťák, idea maker alebo sa chceš svojimi vedomosťami a skúsenosťami podieľať na vzniku a napredovaní zaujímavých nápadov, si rozhodne vítaný/á. Pre inšpiráciu si môžeš vo videu nižšie pozrieť, ako vyzeral posledný Startup Weekend Žilina.

Finálové prezentácie a vyhlasovanie víťazov sú na programe v nedeľu 26. februára od 16:30. Vyberať tých najlepších bude porota v zložení Soňa Nyitrayová, Jaroslav Lupták a Tigran Aleksanyan. Pomáhať v napredovaní projektov budú účastníkom pomáhať počas celého víkendu mentori a koučovia ako Marek Lani, Jozef Toth, Matej Brečka, Michal Kačerik, Daniel Harcek, Barbora Ruščin, Tigran Aleksanyan, Boris Javorek, Katarína Klinková a Ľubomír Šimko.

Startup Weekend Zilina 2016

Účastníci Startup Weekend Žilina 2016

Lístky si môžete zakúpiť do štvrtka 23. februára do polnoci cez Eventbrite TU. Vďaka mediálnemu partnerstvu Startupers.sk zo SWBB však môžete lístky aj vyhrať. Stačí ak do komentu pod tento článok na našom Facebooku napíšete váš dôvod, prečo sa chcete prvého Startup Weekendu v Banskej Bystrici zúčastniť. Výhercov oznámime na našom Facebooku pod týmto článkom v piatok 24. februára o 11:00. Všetky ďalšie informácie nájdete na stránke Startup Weekendu Banská Bystrica a na facebooku eventu. Príď aj ty zažiť víkend plný inovácií a inšpirácie na prvý Startup Weekend Banská Bystrica! :)

Komentáre

Najnovšie