Prejsť na obsah

Ooho! - jedlé bubliny s vodou, ktoré môžu nahradiť plastové fľaše

Plastové fľaše sú každodennou súčasťou zrejme všetkých z nás. To sa však o pár rokov môže stať minulosťou, keďže londýnsky startup sa rozhodol bojovať s množstvom plastového odpadu inovatívnou cestou.

Jedlé bubliny s vodou, ktorých by sme mohli reálne onedlho dočkať sa volajú Ooho!. Plnené sú pitnou vodou a jedlý obal je tvorený z prírodného extraktu z morskej trávy. Do odpadu tak nejde vôbec nič a v prípade nespotrebovania sa Ooho! samo rozloží do 4-6 týždňov.

Ooho bublina test

Londýnsky startup, ktorý stojí za touto myšlienkou a samotným vývojom sa volá Skipping Rocks Lab. Tvorí ho niekoľko promovaných inžinierov z prestížnych britských univerzít. Ako uvádza portál Bored Panda, prvý koncept predstavil Skipping Rocks Lab ešte v roku 2013. Odvtedy tvrdo pracujú na tom, aby sa ich sen stal skutočnosťou. Prostredníctvom vlastnej crwodfundingovej stránky sa im podarilo získať viac ako 750 000 tisíc dolárov v priebehu niekoľkých dní. Ako reálne funguje Ooho! si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Pri pohľade na štatistiky, z ktorých vyplýva, že len USA samotné použijú za rok 35 miliárd plastových fliaš, má tento nápad absolútne opodstatnenie. Navyše sa množstvo z použitých plastových fliaš ani nedostane do odpadu a ich rozloženie tak môže trvať aj stovky rokov. Aj to svedčí o tom, že je Ooho! skvelá idea, ktorá by sa mohla v blízkej dobe dostať aj k reálnym zákazníkom. My by sme to určite vyskúšali :)

Ooho bublina beh

Komentáre

Najnovšie