Prejsť na obsah

Už dnes sa uskutoční americko-slovenská live online diskusia o spojení žien a startupov

Ženy v startupoch! Slovné spojenie, ktoré počúvame čoraz častejšie, z čoho sme naozaj šťastní :) Presne táto téma bude ústrednou v dnešnej online diskusii Innovators Connect Women Entrepreneurs, ktorá sa uskutoční už dnes, teda 12.3.2015 o 16:30 na stránke SAPIE – Slovenskej aliancie pre internetovú ekonomiku priamo tu – http://sapie.sk/sk/events/event/innovators-connect-women-entrepreneurs/. Pripravené je pre vás online stretnutie s riaditeľkou Google for Entrepreneurs, Mary Grove. Ako sme už spomínali, diskutovať sa bude o ženách v startupoch, konkrétne o nástrojoch na podporu žien v inovatívnom podnikaní, účastníčky sa podelia o príklady zo zahraničia, pokúsia sa identifikovať najväčšie bariéry zapojenia žien do startupov a spolupráce mužov a žien v technologickom a inovatívnom prostredí.

Keď už spomíname účastníčky, okrem Mary Grove, riaditeľky Global Entrepreneurship Outreach v Google prijali pozvanie aj Lujza Bubánová, spoluzakladateľka slovenského startup Divano a moderátorkou bude Vladimíra Briestenská z The Spot.

innovators connect

Povedzme si teda o účastníčkach diskusie niečo viac. Mary Grove je riaditeľkou programu Global Entrepreneurship Outreach, kde má na starosti program Google for Entrepreneurs, ktorý podporuje startupy a podnikanie vo viac ako 100 krajinách sveta. Podieľa sa na rozvoji podnikateľských a rozvojových aktivít v USA ako aj po celom svete. Je súčasťou iniciatív v Európe, na Blízkom východe, v Latinskej Amerike, Ázii či Afrike. Viedla prvé návštevy a podporné aktivity v krajinách ako je Pakistan, Afganistan, Irak, v Gaze či na západnom brehu Jordánu.

Lujza Bubánová má niekoľkoročné skúsenosti s digitálnym marketingom na Slovensku aj v USA. Je spoluzakladateľkou inovatívnej mobilnej aplikácie Divano, ktorá pripraví divákom televíznych staníc obsah na mieru na základe ich preferencií a záujmov. Divano funguje ako “second-screen experience” a rozširuje interaktivitu a možnosti sledovania televízie. Divano bolo aj finalistom minuloročného StartupAwards.SK 2014.

Vladimíra Briestenská získala veľa skúseností počas svojho pôsobenia v Bruseli v oblasti budovania vzťahov s verejnou správou, európskymi inštitúciami, korporáciami a globálnymi médiami. V jej súčasnej pozícii v slovenskom inovatívnom priestore The Spot má na starosti rozvoj značky a korporátnych partnerstiev. Je spoluzakladateľkou Platformy žien Slovenska, Slovenského inštitútu pre ženy, mier a bezpečnosť a advokátkou za ženské práva.

Nezabudnite, diskusiu bude možné sledovať ako live stream a to už dnes od 16:30 na stránke http://sapie.sk/sk/events/event/innovators-connect-women-entrepreneurs/.

Komentáre

Najnovšie