Prejsť na obsah

YouTube má nové logo a priniesol aj ďalšie novinky

Najznámejší video portál sveta YouTube, patriaci spoločnosti Google (Alphabet), včera priniesol viacero pomerne veľkých zmien. Pozrite sa ako sa jeho dizajn vyvíjal za 12 rokov existencie.

Zmeny nastali ako v desktopovej verzii, tak aj v mobilnej aplikácii. Nové logo má nový font a okrem toho obsahuje aj známy Play button (tlačidlo prehrávania).

Youtube nove logo

Nová desktopová verzia pokračuje v dizajnovom štýle Googlu. Nájdete tu menej červenej farby, viac bieleho pozadia a taktiež väčšie náhľady videí.

Youtube desktop biely

Zaujímavou novinkou je taktiež možnosť prepnúť si pozadie desktopovej verzie z bieleho na čierne.

YouTube desktop black

A ako sa vyvíjala počítačová verzia YouTubu za posledných 12 rokov? Nejako takto a je to poriadna zmena, čo poviete? :)

Youtube desktop roky

Mobilná aplikácia dostala taktiež viac miesta pre náhľad videí a odstránený bol horný červený banner. V mobilnej aplikácii je odteraz taktiež možné nájsť viacero obľúbených funkcií, ktoré boli doposiaľ dostupné len na desktope.

YouTube nova appka

A čerešničkou na záver je adaptívny prehrávač, vďaka ktorému dokáže aplikácia prehrať vertikálne video bez otravných čiernych čiar nad a pod videom. Táto funkcia však zatiaľ nie je dostupná pre všetkých užívateľov, avšak jej dostupnosť pre všetkých by mala byť podľa blogu YouTube len otázkou času. Súhrn noviniek nájdete aj vo videu nižšie ;)

Komentáre

Najnovšie