Prejsť na obsah

Medzi najhľadanejšími výrazmi na Googli je slovo v azbuke

Dôvodom je vojna u našich východných susedov.

BRATISLAVA 7. decembra (SITA) – Vojna na Ukrajine bola šokom. Potvrdzujú to aj najnovšie dáta z rebríčka top trendov vo vyhľadávaní na slovenskom Googli.

Netypickým javom tohtoročného rebríčka je jeho tretie miesto, kde je výraz v inom ako slovenskom jazyku - ide o slovo tlmočník v azbuke, keďže od začiatku vojny pred ňou na Slovensko utieklo veľa ukrajinských obyvateľov, ktorí tu hľadali pomoc a útočisko. Informovala o tom spoločnosť Google.

Aj keď pandémia už utícha, stále sa ľudia zaujímajú o aktuálne informácie na stránke Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Napriek nepriaznivej spoločenskej situácii Slováci a Slovenky ostali verní športu a slovenským športovcom, ktorých sledovali počas Zimných olympijských hier v Pekingu.

Rebríček slovenských osobností ovládli najmä športovci a známe tváre z tanečnej show Let‘s dance.

„Vojna na Ukrajine bola a stále je mimoriadnou svetovou udalosťou, ktorú veľmi intenzívne sledujú Slováci aj Slovenky už od jej vypuknutia koncom februára tohto roku. V tejto súvislosti ich zaujímalo aj dianie v Kyjeve či Mariupole, kládli si otázku Ako sa pripraviť na vojnu a vyhľadávali význam slov ako denacifikácia a demilitarizácia,“ uviedla PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko Alžbeta Houzarová.

Veľkú pozornosť si tiež vyslúžili spojené jesenné župné a komunálne voľby. Tohtoročné rebríčky značne odzrkadľujú aj slovenskú vášeň pre šport.

„Juraj Slafkovský, ktorý uzatvára rebríček TOP trendov, sa postaral o veľkú česť pre slovenský hokej, keď sa stal jednotkou draftu NHL. Slováci si nenechali ujsť ani Zimné olympijské hry v Pekingu, zaujímalo ich napríklad kedy hráme hokej či kedy ide Vlhová. A po ich skončení úporne čakali na návrat bronzových hokejistov domov,“ priblížila Houzarová.

💡
Ukrajina, covid, šport a tanečná šou. Tieto pojmy hľadajú Slováci na Googli najčastejšie.

Komentáre

Najnovšie