Prejsť na obsah

Voľby i Pokémoni, čo najviac hľadali Slováci na Googli v roku 2016?

Spoločnosť Google už tradične koncom každého roka prináša štatistiky o tom, čo ľudia po celom svete najviac vyhľadávali na ich stránkach. Poďme sa preto pozrieť, čo najčastejšie v tomto roku vyhľadávali v najväčšom svetovom prehliadači Slováci.

„Aktuálny rebríček je nabitý športom. Okrem tých tradičných – hokeja a cyklistiky – ho ovplyvnili samozrejme aj také svetové športové udalosti ako EURO 2016 či Letná olympiáda v Riu. V každom z týchto vrcholných podujatí malo svojich zástupcov aj Slovensko, preto je prirodzené, že nikto nechcel zmeškať ich zápolenie. Významnou spoločenskou udalosťou roka na Slovensku boli parlamentné voľby, ktorým patrí tretia priečka medzi výrazmi, o ktoré najviac vzrástol záujem v roku 2016,“ povedala Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

„Ďalšou silne zastúpenou skupinou sú hry. Fenomén hry Pokémon Go sa prejavil aj vo vyhľadávaní – jednoducho každý si chcel chytiť svojho pokémona, zatočiť pokéstopom a zmerať si sily v gyme. Svoje miesto si v rebríčku udržala hra Agar.io, ktorá stále patrí k obľúbenej online zábave. A nakoniec, si Slovákov tento rok získala aj hra Slither.io. Popri týchto silných kategóriách sa do top desiatky prebojoval aj CSR projekt a rebríček uzatvára reality show,“ dodala Alžbeta Houzarová.

Skokani roka 2016 na slovenskom Googli:

 1. MS v hokeji 2016
 2. EURO 2016
 3. voľby 2016
 4. Tour de France 2016
 5. Pokémon Go
 6. Agar.io
 7. Žihadielko
 8. Olympijské hry v Riu 2016
 9. Slither.io
 10. Farma

Najvyhľadávanejšie výrazy roka 2016 na slovenskom Googli:

 1. Facebook
 2. YouTube
 3. Topky
 4. Bazoš
 5. Pokec
 6. Gmail
 7. Prekladač
 8. Nový čas
 9. SHMÚ
 10. TV program

V rámci vyhľadávania v kategórií Čo je skončil na prvom mieste výraz Čo je karma. Medzi vyhľadávaním jedla sa na prvom mieste ocitli palacinky a medzi známymi osobnosťami dominoval Marian Kotleba nasledovaný Donaldom Trumpom. Vrámci udalostí udávali prím vo vyhľadávaní Voľby SK 2016 a najvyhľadávanejším filmom sa stal film Deadpool. Všetky štatistiky slovenského ale aj globálneho vyhľadávania na Googli si môžete pozrieť tu https://www.google.sk/trends/yis/2016/SK. Čo vás v tohtoročných výsledkoch od Googlu prekvapilo a čo vám tam naopak chýba? Napíšte nám do komentov :)

Komentáre

Najnovšie