Prejsť na obsah

Toto sú najlepšie slovenské startupy roka - víťazi Startup Awards 2016

V poradí už šieste odovzdávanie slovenských startupových Oscarov sa uskutočnila v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise a nižšie vám prinášame mená víťazov. Hneď na úvod však musíme skonštatovať, že Startup Awards 2016 boli, väčšie a lepšie ako kedykoľvek predtým.

Tých najlepších z najlepších na Startup Awards 2016 vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich startupov v štyroch kategóriách. V kategórii Society sa víťazom stal startup Stemi, ktorý vyvinul aplikáciu určenú pre profesionálnych zdravotníkov – záchranárov. Priamo pri zásahu umožňuje konzultáciu EKG s kardiológom a zlepšuje tak prognózu pacientov pri infarkte. V kategórii Digital vybrala porota spoločnosť Agent Balance, ktorá sa snaží o znižovanie fluktuácie zamestnancov call centier tým, že zavádza do sledovania ich spokojnosti nové metriky. Maguss – hra, ktorá ponorí hráča do sveta fantasy zas presvedčila a vyhrala v kategórii Art & Design.

startup awards 2016

Víťazom kategórie Science a aj absolútnym víťazom tohtoročných Startup Awards sa stalo riešenie startupu MultiplexDX, ktoré sľubuje pokročilými technológiami spresňovať výsledky diagnostiky rakoviny a umožniť tak rýchlejšiu a efektívnejšiu liečbu. Celkový víťaz MultiplexDX získal ceny v hodnote viac ako 50 000 eur, ktoré zahŕňali grant od Slovak-American Foundation v hodnote 35 000 dolárov (o ktorý sa môžu uchádzať aj ďalšie startupy – viac info TU), peňažnú odmenu v objeme 12 500 eur a služby od partnerov v oblasti internetovej bezpečnosti, účtovníctva a právnej podpory.

istropolis startup awards 2016

Startup Awards tento rok rozšírili koncept o celodennú konferenciu, ktorá priniesla zaujímavé prednášky úspešných podnikateľov a profesionálov zo Slovenska i zo sveta. Na pódiu Istropolisu sa tak objavili osobnosti ako John Sexton, bývalý rektor New York University, Petra Langerová, najúspešnejšia slovenská módna návrhárka v zahraničí, či vo svete startupov legendárna investorka Esther Dyson. Program otváral Yanki Margalit, izraelský podnikateľ a vizionár svojou predstavou o budúcnosti, záver naopak patril zakladateľovi dnes už každému známej aplikácie Waze, Urimu Levinovi.

kiska startup awards 2016

Svoju podporu slovenským startupom, inovátorom a podnikateľom prišiel aj tento rok prejaviť prezident Andrej Kiska. Nový formát akcie rozšírený o konferenčnú časť priviedol do Istropolisu rekordný počet účastníkov a takmer 2-násobne prevýšil návštevnosť odovzdávania slovenských startup Oscarov z minulých rokov. Potvrdilo sa tak, že na Slovensku je o akciu s podobným obsahom obrovský záujem a že slovenský startupový ekosystém úspešne napreduje.

V budúcom roku plánujú Startup Awards 2017 priniesť ďalšie novinky. Záznam z galavečera si môžete pozrieť už tento piatok 9. decembra, teda zajtra večer, na Dvojke. Gratulujeme organizátorom k skvelému eventu, rovnako víťazom k dosiahnutým úspechom, ktoré veríme, že v budúcnosti zužitkujú a už teraz sa tešíme na ďalší ročník! :)

Komentáre

Najnovšie