Prejsť na obsah

Toto napísal zakladateľ WhatsAppu o svojej (nechatovacej) aplikácii pred 5 rokmi

O kúpe spoločnosti WhatsApp Facebookom pred niekoľkými týždňami ste už určite počuli. Vďaka tejto 19 miliardovej transakcii sa zo zakladateľov WhatsAppu stali behom chvíle miliardári. Jan Koum má momentálne odhadovaný majetok v hodnote 6,8 miliardy dolárov a Brian Acton 3,8 miliardy dolárov.

Keď pred 5 rokmi bol WhatsApp len vo svojich začiatkoch, s určitosťou nikto netušil, čo sa mu za pár rokov podarí. O tom, že WhatsApp bol založený za úplne iným účelom svedčí tweet Jana Kouma z roku 2009 zverejnený na portáli Business Insider, v ktorom opisuje WhatsApp ako free aplikáciu, na ktorej pracuje niekoľko mesiacov a jej účelom je, že ak ste napríklad na dovolenke, ľudia predtým ako vám zavolajú dostanú vami prednastavenú správu, v ktorej sa o tejto skutočnosti dozvedia a môžu vám namiesto toho poslať email a nebudú vás rušiť. Koum uviedol aj odkaz do iTunes na jej stiahnutie a poprosil ostatných užívateľov Twitteru o jej vyskúšanie a feedback. S chatovaním to malo naozaj málo spoločné.

Kto by si pri tomto takmer 5 rokov starom poste pomyslel, že WhatsApp raz bude robiť to, čo robí teraz a že sa mu v roku 2014 navyše podarí to, čo sa mu podarilo? A to je na startupoch to krásne:)

Koum tweet 2009

Komentáre

Najnovšie