Prejsť na obsah

Svitne konečne slovenským startupom na lepšie časy?

Vyzerá to tak, že po rokoch nič nerobenia pre mladých inovatívnych podnikateľov, nazývaných aj startuperi alebo startupisti, by sa mohlo na Slovensku konečne niečo udiať. Je otázne, čo za tým skutočne je, ale zrejme to naozaj bude snaha akýmkoľvek spôsobom zabrániť zvyšovaniu nezamestnanosti medzi mladými na Slovensku.

Ako vo svojom článku uvádzajú Hospodárske noviny, minister práce Ján Richter by chcel od roku 2015 rozdať startuperom do 25 rokov až 10 miliónov €. Pôjde samozrejme o peniaze z eurofondov. Celkovo môžu mladí startuperi dostať od štátu financovanie až do výšky 95% z potrebnej investície.

Pri tomto spôsobe financovania samozrejme hrozia rôzne komplikácie, či už pre startupy alebo pre štát. V zahraničí však je takáto podpora inovácií bežná, takže sa máme určite kde inšpirovať. O presných podmienkach tohto projektu ministra Richtera sa bude však dať hovoriť až po schválení návrhu projektu Európskou komisiou.

Foto - Hospodárske noviny, Ako sú na tom slovenské startupy?

Foto – Hospodárske noviny, Ako sú na tom slovenské startupy?

Najviac potešiteľný je však fakt, že tento projekt je len jedným z 19, ktoré má Slovenská vláda pre Brusel prichystaný. Medzi nimi sa nájde napríklad aj projekt duálneho vzdelávania, kde praktická časť štúdia prebieha priamo v jednotlivých firmách. Tým pádom by už aj študenti po vysokej škole mali prax, čo by im dávalo väčšie šance na nájdenie si zamestnania. Že by slovenským startupom svitalo na lepšie časy? To sa dozvieme hádam čoskoro:)

Komentáre

Najnovšie