Prejsť na obsah

Ste stratení v živote? Inšpirujte sa príbehmi známych ľudí so šťastným koncom

Máte niekedy pocit, že s vami život máva natoľko, že sa v ňom cítite stratení? Akokoľvek obraciate list a začínate novú životnú kapitolu, stále nenachádzate to, čo hľadáte? Bojíte sa toho, že nikdy nedosiahnete vysnívaný úspech a váš život vám pripomína bludisko? Veríme, že vás tento článok inšpiruje a nabije motiváciou a pozitívnou energiou.

Nemecký herný vývojár Andreas Illinger predstavil v roku 2011 hru Tiny Wings.  Hra je o vtáčikovi, ktorý má tenké krídla a nemôže lietať, ale môže skákať a zbierať body. Táto jednoduchá hra bola hitom rebríčka Apple Store dlhé mesiace. Síce stojí len 99 centov, no 10 miliónov stiahnutí spravilo z 32 ročného chalana milionára.

Nie každý z nás má také šťastie a väčšinou nás takéto príbehy instante rozosmútia, prípadne v nás ešte zosilnia pocit stratenosti v živote. Hádajte, kto sa cítil ešte stratenejšie než vy? Napríklad aj taký Mark Cuban.

Mark Cuban je v súčasnosti miliardár, startupový investor a vlastník basketbalového tímu NBA Dallas Mavericks. Je ťažké uveriť, že vo svojich 25 rokoch pracoval ako barman a žil v 3-izbovom byte spolu s ďalšími 5 kamarátmi a že všetko svoje oblečenie mal kedysi dávno poskladané na jednej kôpke na dlážke.

Anna Vital známa svojimi krásny infografikami na portáli Funders and Founders vytvorila túto úžasnú infografiku a zakomponovala jeho a ďalších 11 príbehov.

Andreas Illinger programoval veľmi veľa rokov kým dosiahol svoj spomínaný prvý veľký úspech.

Harrison Ford, známy predovšetkým ako Han Solo z trilógie Star Wars ( a v súčasnosti hrá v jej siedmej časti vo veku 73 rokov!) a ako Indiana Jones pracoval ako tesár až do svojej tridsiatky.

Ďalej je tu J.K Rowlingová, svetoznáma spisovateľka vďaka príbehu o čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá bola do svojich 31 rokov slobodná mama žijúca na sociálnej podpore.

Aj v 50tich rokoch môžete mať pocit, že stále nie ste tam, kde by ste chceli byť, ako napríklad Ray Kroc. Jeho reštaurácie s rýchlym občerstvením vám určite netreba predstavovať. Tento muž, ktorého reštaurácie obslúžia 68 miliónov ľudí denne predával papierové šálky a mixéry na mliečne nápoje až do svojich 52 rokov. Potom vybudoval koncept McDonald´s.

Ak sa v súčasnosti cítite vo svojom živote stratený a bez cieľa, pamätajte, že cesta za úspechom je vždy tŕnistá s mnohými zákrutami a slepými uličkami. Ale nevzdávajte sa. Jedného dňa sa za sebou obzriete, za tým všetkým, čo ste spravili a vybudovali  a ako ste si po krôčikoch vystavali svoj vlastný úspech.

Pre dnešok si zapamätajte iba to, čo povedal autor trilógie Pán Prsteňov J. R. R. Tolkien : Nie všetci tí, ktorí hľadajú, sú stratení. Svoje knihy publikoval až v 63 rokoch.

Páči sa vám táto infografika? Tak ju zazdieľajte a motivujte tak svojich priateľov a známych na Facebooku, možno vám za to raz poďakujú :)

Komentáre

Najnovšie