Prejsť na obsah

8 blogov o marketingu, ktoré by mal sledovať každý marketér a startuper

Ak budete svoju myseľ plniť len fastfoodom, polotovarmi, chipsami, sladkým a mastným, nebude taká bystrá, ako keby ste ju plnili niečím výživnejším. To isté platí vo vzdelávaní. Ako marketér sa bez neho nezaobídete a potrebujete si myseľ plniť tou najlepšou výživou. Kde ju nájsť? Kryjeme vám chrbát a dali sme dokopy zoznam toho najlepšieho, čo môžete nájsť.

Nie je to zoznam s desiatkami či stovkami blogov, pretože to by ste aj tak nikdy v živote nestihli naštudovať. Namiesto toho prinášame len tie, ktoré sa oplatia a plne vám postačia.

Moz

Optimalizácia pre vyhľadávače patrí stále medzi najväčšie zdroje návštevnosti mnohých web stránok. Ak sa chcete o SEO niečo naučiť a zistiť ako funguje, nič nepokazíte, ak začnete pravidelne navštevovať tento blog. Takmer každý deň pridávajú nové tipy a rady, takže núdza o informácie nehrozí. Určite tam nájdete čo budete potrebovať. Či už ste začiatočník alebo pokročilý.

Search Engine Land

Tak ako Moz aj Search Engine Land je zameraný na SEO. Na tomto blogu však nájdete okrem tipov a SEO stratégií aj novinky a zmeny v algoritmoch Google.

HubSpot

HubSpot je jeden z obľúbených marketingových softwareov, ktorý pomáha marketérom a firmám lepšie pochopiť, ktoré ich aktivity prinášajú najlepšie výsledky. Ich blog má široký záber v marketingu a obchodných zručnostiach. Nájdete tu všetko možné. Doslova. Od blogovania, brandingu, inbound marketingu, dizajnu, personalizáciu v marketingu, SEO, video marketingu po uzatváranie predaja a tvorby predajnej prezentácie.

Copyblogger

Prvý článok bol publikovaný 9. januára 2006 a orientuje sa najmä na content marketing a copywriting. Za niekoľko rokov sa tento blog prepracoval medzi povinné čítanie každého marketéra, ktorý má čo dočinenia s tvorbou obsahu na svojom webe alebo webe svojich klientov.

ProBlogger

Tento web je tu od roku 2004 pomáha blogerom budovať ich blog a ukazuje im ako ho monetizovať. Nájdete na ňom viac ako 8000 rád, článkov a podrobných návodov.

Digital Marketer

Sústredí sa primárne na tipy ohľadom zvyšovania návštevnosti webu, zvyšovania konverzií a zvýšenia engagementu užívateľov. No nájdete tu aj tipy o email marketingu, sociálnych sieťach a marketingovej psychológii.

Unbounce

Nájdete tu všetko potrebné o A/B testovaní, content marketingu, zvyšovaní konverzií, copywritingu, email marketingu, PPC reklame a sociálnych sieťach. Ak to so svojím vzdelávaním myslíte vážne, určite váš potešia ich ebooky zdarma, ktoré si môžete stiahnuť tu. Vyberať je naozaj z čoho.

GrowthHackers

Ako sme už písali v predchádzajúcom článku, growth hacking patrí k povinnému arzenálu každého startupera. Ak chcete spoznať aj nejaké konkrétne techniky a stratégie pre váš rýchly rast, GrowthHackers je povinným čítaním. Najlepšie na celom blogu je to, že zdieľa konkrétne čísla a techniky. Takže jasne uviidíte, čo fungovalo a ako dobre.

Poznáte aj vy nejaký blog, ktorý tu nie je a má čo ponúknuť? Dajte o ňom vedieť nižšie v komentároch.

Komentáre

Najnovšie