Prejsť na obsah

Stavba priemyselného parku v Sabinove stabilne pokračuje

Unsplash

Centrum by malo priniesť nové investície a pracovné miesta na východ krajiny.

BRATISLAVA 27. januára (SITA) – Minister hospodárstva Karel Hirman a primátor Sabinova Michal Repaský dnes po rokovaní potvrdili, že mesto naďalej pokračuje v prípravných prácach pre nový priemyselný park v Sabinove.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Súčasťou diskusií bola aj otázka pripravenosti a potenciálu mesta prijať ďalšie významné investičné projekty očakávané na východnom Slovenskom v budúcich rokoch.

„Realizácia priemyselného parku v Sabinove bude znamenať významný prínos nielen z hľadiska lokálneho, ale i národného a prispeje k hospodárskemu pokroku celej ekonomiky nášho štátu," uviedol minister.

Zároveň je presvedčený, že Sabinov bude v realizácii všetkých vytýčených aktivít úspešný. Primátor Sabinova ho ubezpečil o maximálnej podpore a súčinnosti vedenia mesta pre úspešné zvládnutie príchodu investorov.

Osobitnú pozornosť primátor venoval výstavbe nového obchvatu Sabinova a jeho napojeniu na diaľničnú sieť pri Prešove, ktorého výstavba sa začne už na jar tohto roku.

Táto dopravná infraštruktúra podľa neho zásadným spôsobom zlepší logistické operácie a celú dopravnú infraštruktúru pre budúcich investorov v priemyselnom parku.

Park má byť v zmysle rozhodnutia vlády dokončený do konca roku 2025. Má ambíciu patriť medzi najväčšie priemyselné parky v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) a zaradil by sa medzi ďalšie pripravované hospodársky významné projekty, akými sú Priemyselný park v Rimavskej Sobote alebo Strategický park vo Valalikoch.

V lete minulého roka podpísali PSK a spoločnosť MH Invest kúpne zmluvy potrebné na prevod pozemkov. Celkovo išlo o takmer 80 hektárov.

💡
Prípravné práce smerujúce k vybudovaniu nového priemyselného parku v Sabinove pokračujú.

Komentáre

Najnovšie