Prejsť na obsah

Dnes vám prinášame ďalšie pokračovanie obľúbeného seriálu Startupová šestka, v ktorom sa slovenských startupov pýtame 6 zaujímavých otázok a dostávame na ne 6 ešte zaujímavejších odpovedí. V dnešnej časti vám priblížime slovenský startup Vacuum Labs, o ktorom nám viac prezradil jeden z jeho zakladateľov Samo Hapák.

Ako a kedy Vacuum Labs vzniklo?
Vacuum Labs vzniklo pred troma rokmi ako pokus naivných študentov fyziky na matfyze o rozbehnutie podnikania. Nemali sme vtedy ani poňatia, koľko práce stojí pred nami, no dodnes neľutujeme rozhodnutie pustiť sa do toho.

Kto za ním stojí?
Na začiatku tohto všetkého bolo spoločné nadšenie Maťa Polačka, Tomáša Kulicha a mňa, keďže sme sa dlhé roky poznali z prostredia korešpondenčných seminárov. Pretransformovať firmu z hobby projektu na skutočnú zarábajúcu spoločnosť nám veľmi pomohol Matej Ftáčnik a dnes nám veľmi pomáha spolupráca s ľuďmi z The Spot. Najnovší prírastok do nášho vedenia predstavuje Adam Okruhlica, ktorý je neoceniteľný pri manažmente všetkých našich projektov.

Vacuum Labs

Čo je úlohou Vacuum Labs?
Za posledných 10 rokov sa obrovské množstvo pôvodne desktopových aplikácií presunulo na web, často však na úkor užívateľskej prívetivosti. Vo Vacuum Labs veríme, že je možné aj na webe dosiahnuť desktop-like experience a našou úlohou je o tom presvedčiť aj zvyšok sveta:)

Na čom momentálne pracujete najviac?
Aktuálne pracujeme hlavne na frameworku Clean, ktorý zjednodušuje tvorbu vysoko interaktívnych webových aplikácií. Aktuálne je framework vo svojej prvej verzii a aktívne ho testujeme na klientskych projektoch.

Ako sa vám pracuje v The Spot?
V The Spot sa nám pracuje skvele. Máme tam veľký a reprezentatívny priestor v centre mesta, kde nemusíme riešiť toner v tlačiarni či toaleťák na WC a môžeme sa plne sústrediť na dôležité veci:)

Aké sú vaše ciele do budúcnosti?
Chceme byť aj naďalej jednotkou  v tom čo robíme a teda v tom, čo nás skutočne baví.

Celému tímu Vacuum Labs budeme samozrejme držať palce, aby im ich aktuálne projekty ale aj dlhodobé ciele vyšli na výbornú a už čoskoro sa môžete na Startupers.sk tešiť na ďalšiu Startupovú šestku!:)

Komentáre

Najnovšie