Prejsť na obsah

Startuperi POZOR! Kvôli chybe Heartbleed by ste si mali zmeniť tieto heslá

Nová systémová superchyba Heartbleed sa nazýva aj najväčšou bezpečnostnou hrozbou, akej kedy internet čelil. Kvôli tejto šifrovacej chybe v softvéri OpenSSL, ktorý používa mnoho celosvetovo obľúbených stránok a služieb, mohli posledné dva roky hackeri bez väčšej námahy vidieť heslá a iné citlivé údaje. Tejto chybe sa nevyhli napríklad ani Facebook a Gmail. Cez Heartbleed mohli potichu uniknúť za posledné dva roky okrem hesiel aj čísla kreditných kariet. Všeobecne sa dúfa, že o tejto chybe hackeri nevedeli a tým pádom ani nezneužili. Či tomu tak bolo alebo nie sa však už spätne nedá zistiť. Na chybu prišiel člen bezpečnostného tímu v Google.

Portál Mashable zosumarizoval zoznam populárnych stránok a služieb, ktoré vírus Heartbleed napadol a my sme pre vás vybrali tie najrelevantnejšie a u nás najpoužívanejšie. Všetci poškodení už pracujú na náprave. Vy by ste si však mali čo najskôr zmeniť heslá na týchto stránkach: Facebook, Tumblr, Twitter (ešte sa nevie či je potrebné meniť heslo, ale pre istotu si ho zmeňte), Google (Gmail aj všetky ostatné Google služby), Yahoo (aj Yahoo mail), Amazon Web Services, eBay (rovnako ako pri Twitteri, nie je zatiaľ jasné, či je potrebná zmena hesla), Apple (taktiež zatiaľ nie je jasné, či je v službách Apple potrebná zmena hesla), Dropbox, Evernote (taktiež ešte nie je jasné, či je potrebná zmena hesla), SoundCloud a Wunderlist.

Okrem potrebnej čo najpromptnejšej zmeny hesiel nám už ostáva len dúfať, že žiadne naše citlivé dáta sa za posledné dva roky nedostali do nepovolaných rúk.

Komentáre

Najnovšie