Prejsť na obsah

Startup Weekend je celosvetovo obľúbený a inšpiratívny startupový formát. Tento 54 hodinový event sa koná už v 110 krajinách sveta. Na Slovensku sa v posledných rokoch odohráva až v štyroch mestách.

Na Slovensku vzniklo už množstvo zaujímavých startupov práve vďaka Startup Weekendu. Medzi nimi napríklad aj úspešný startup Sli.do, ktorý na svojich eventoch po celom svete používajú aj také spoločnosti ako Google alebo Uber. Na Slovensku môžete Startup Weekend navštíviť Bratislave, Žiline, Košiciach a od minulého roka aj v Banskej Bystrici. Práve do posledného menovaného mesta sa tento globálny event takmer presne po roku vracia. Už v piatok 23. februára 2018 sa začína Startup Weekend Banská Bystrica. Celý event sa odohrá na fakulte Politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela (Kuzmányho 1).

Začiatok je naplánovaný na 18:00. Registrácia sa otvára už o 17:30. Nasledovať bude predstavenie poroty, prezentácie nápadov a hlasovanie za jednotlivé idey. Po výbere finalistov sa začína 54 hodín makania na jednotlivých projektoch, pri ktorých sú potrební ľudia z rôznych oblastí. Preto ak si programátor, dizajnér, salesák, markeťák, idea maker alebo sa chceš svojimi vedomosťami a skúsenosťami podieľať na vzniku a napredovaní zaujímavých nápadov, si rozhodne vítaný/á. Pre inšpiráciu si môžeš vo videu nižšie pozrieť, ako vyzeral posledný a zároveň aj prvý Startup Weekend Banská Bystrica.

Finálové prezentácie a vyhlasovanie víťazov sú na programe v nedeľu 25. februára od 16:30. Vyberať tých najlepších bude odborná porota. Pomáhať v napredovaní projektov budú účastníkom pomáhať počas celého víkendu rôzni skúsení spíkri, mentori a koučovia a celý Startup Weekend ako facilitátor zastreší Michal Maxo Maxián. Lístky si môžete zakúpiť cez Eventbrite TU. Všetky ďalšie informácie nájdete na stránke Startup Weekendu Banská Bystrica a na facebooku SWBB a aj v samotnej FB udalosti. Príď aj ty zažiť pravý stredoslovenský víkend plný inovácií a inšpirácie na druhý Startup Weekend Banská Bystrica! :)

Komentáre

Najnovšie